Genel

Global IoT, 2023 yılına kadar 1 trilyon $ ‘ı geçeceğini duyurdu.

IDC’nin en son Dünya Çapındaki Semiannual İnternet Nesneleri (IoT) Harcama Rehberi, IoT’deki küresel harcamaların 2022’de 1 trilyon $ (790 milyar £) geçeceğini işaret etti ve 2023’te %12.6 CAGR’da 2023’te 1.1 trilyon (869b £) seviyesine ulaşacağını belirtti.

IoT grubu 5G ve IDC‘deki mobilite Carrie MacGillivray şunları söyledi: “IoT dağıtımlarına yapılan harcamalar iyi bir ivme ile devam ediyor ve bu yıl dünya genelinde 726 milyar dolar (573b £) olması bekleniyor. Kuruluşlar, IoT girişimlerini desteklemek için donanıma, yazılıma ve hizmetlere yatırım yaparken, bir sonraki zorluk, tüm bu bağlantılı şeylerden üretilen verileri yönetmelerine, işlemelerine ve analiz etmelerine yardımcı olacak çözümler bulmak. ”

Rapora göre, kesikli üretim, süreç üretimi ve taşımacılık tahmin süresi boyunca en çok IoT çözümlerine harcayacak olan üç ticari sektör olacak. Bu endüstrilerle birlikte, küresel harcamaların neredeyse üçte birinin sorumlu olduğu söyleniyor.

Tüketici pazarının, 2023 yılına kadar en büyük IoT harcama kaynağı olması ve tüm endüstrilerde en hızlı büyüme oranı olacak (% 16,8 CAGR) olması için ayrı üretim yapması bekleniyor.

Şubat ayında yayınlanan IDC’nin Japonya (APEJ) hariç APAC bölgesini yaklaşık% 36.9 harcayacağını ve 2019’da IoT’de dünyanın en yüksek harcamasını yapmasını öngördüğü söylendi.

IDC’nin Mart ayında yayımlanan Dünya Çapında Üç Aylık Giyilebilir Cihaz Takipçisi raporuna göre, küresel giyilebilir cihazlar pazarının 2018’in 4.döneminde 59.3 milyon adetlik sevkiyatla % 31.4 büyüdüğünü tespit etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Buna da göz atın

Close
Close