Teknoloji

Xiaomi “Ningmei Rubik’s Cube” ile Taşınabilir Mini Bilgisayar Sektörüne Giriş Yaptı

Xiaomi akıllı telefon, elektrikli scooter, akıllı saat ve robot süpürge gibi çok çeşitli ürünlerle karşımıza çıkmıştı. Firma şimdi ise Xiaomi Ningmei Rubik's Cube Mini isimli mini bilgisayarı piyasaya sürmek için bir kitle fonlaması kampanyası başlattı.

Charles Babbage’ın ilk programlanabilir bilgisayar fikrini ortaya attığı 19. yüzyılın başlarından beri, bilgisayarların, tüm odayı kaplayan devasa boyutlu makinelerden cebe kolayca sığabilecek mini cihazlara dönüştüğünü gördük. Bu değişimin kuşkusuz en somut örnekleri mini bilgisayarlardır.

Xiaomi’nin ekolojik zincir şirketi Ningbei, Ningmei Rubik’s Cube Mini Bilgisayar olarak adlandırılan taşınabilir bir mini bilgisayar üretti. Bu mini bilgisayar bir cep telefonundan daha küçük yapılmıştır. Cihaz metal bir gövdeye sahip ve yalnızca rubik küpü boyutundadır. Bu boyutta cihaz ceplerde rahatlıkla taşınabilir ve iş seyahatlerinde rahatlıkla taşınabilir.

Bu mini bilgisayarın tabiki en önemli özelliği boyutu, Ningmei Rubik’s Cube Mini’nin sadece 62 x 62 x 42 mm boyutlarına sahip, Bu da Xiaomi 10’un alanının yarısından daha az olduğu anlamına geliyor. Ağırlığıysa 145 gram, bu da Xiaomi Mi 10’un yaklaşık 0,6 katı.

Bünyesinde Intel Celeron J4125 işlemci ile bir adet de fan barındırıyor. Ayrıca, grafik birimi olarak Intel’in UHD600 GPU’suyla entegre bir şekilde geliyor. Depolama tarafında yalnızca 256 GB M.2 SSD seçeneği olan cihaz 8 GB RAM’e sahiptir. Verimli bir ısı dağıtma tasarımına sahip oluduğu ve fanla desteklendiği için harika bir soğutma sistemi sunulmuş olucak.

Bu mini bilgisayar harici PC, monitör, TV ve projektörleri bağlaması için bir adet HDMI portuna ve bunun yanı sıra bir USB-C, iki USB 3.0, bir adet kulaklık girişi ve TF kart yuvasına sahip.

NINGMEI RUBIK’S CUBE MINI BİLGİSAYARIN FİYATI

Ningmei Rubik’s Cube Mini bilgisayar, 6 GB RAM ve 128 GB depolama alanına sahip temel sürüm için 149 dolar başlangıç ​​fiyatı taşıyor. 8GB + 256GB versiyonunun fiyatı 186 dolar. Ayrıca 201 dolar fiyatına sahip 8GB RAM ve 256GB depolama alanına sahip bir Marvel sürümü de var. Ürün, Youpin web sitesinde mevcuttur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Buna da göz atın

Close
Close