Cumartesi, Nisan 20, 2024
Ana SayfaDijital DönüşümEkosistem Buluşmaları’nın İlki Düzenlendi

Ekosistem Buluşmaları’nın İlki Düzenlendi

IoT Türkiye olarak ilkini düzenlediğimiz Ekosistem Buluşmaları Toplantıları’nda Ana Partnerimiz Turkcell ve ekosistemimizde yer alan Argeloji, Bulutify, Esular, Karel, Yesil Science ve Proente firmamızla bir araya geldik.

Toplantının açılış konuşmasında, Turkcell Stratejik İş Ortaklığı Yönetimi ve İş Geliştirme Direktörü Süha Bayraktar, “Turkcell Dijital İş Servisleri olarak, akıllı çözümlerimizle ekosistemimizin yanında yer almak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Adı “Akıllı” diye başlayan tüm ürün gruplarında yer alarak Turkcell kalitesini müşterilerimizle buluşturmak istiyoruz. Bunu da ekosistemin tüm teknoloji altyapı ihtiyacı için gerekli olan yatırımları yaparak NB-IoT ve platform odaklı girişimlerin yanında yer alıyoruz.” açıklamalarını yaptı.

Ekosistem firmaların sunumları ise birbirinden farklı projelerin konuşulduğu bir ortama sahne oldu. Argeloji firmasından Gökhan Aktepe, “Argeloji firmalara iş korelasyonu ve Operasyonel verimlilik sağlamak için O-BPMS (Operasyonel İş Süreçleri Yönetim Çözümleri) sunar. Argeloji’nin eşsiz IoT platformu BlueOperation®, şirketlerin veri toplamasına, analiz, sentezlerine ve yeni iş modelleri geliştirmelerine olanak sağlar” bilgilerini paylaşırken, Bulutify’dan Göksel Allar, “Bulut fabrika terimini ilk telaffuz edenlerden biri olan Bulutify, üretime odaklanmış, tamamı yerli sermaye ile üretilmiş yazılım ve ona entegre özel üretilmiş patentli IoT cihazlara sahiptir. İçinde bulunduğumuz yılda öğrenme sürecini tamamlamayı ve devamında Bulutify uygulamasının ülke geneline yayılmasını hedefliyoruz” yorumunu paylaştı.  Devamında Esular’dan Erhan Sandal, “Esular olarak tarımsal ve şehir içi akıllı sulama teknolojileri geliştirme konusunda çalışmalarımıza ürün çeşitliliği ve teknolojik düzeyimizi artırarak hızla devam ediyoruz. Sahip olduğumuz ARGE gücü ile yeni nesil akıllı su kontrol teknolojileri geliştirmeye devam edip çiftçilerimize ve müşterimize maksimum fayda sunmayı hedefliyoruz”  açıklamasını yaparken, Karel’den Bülent Alabaş ise “Karel; ihtiyaç analizi, projelendirme, tasarım, üretim, entegrasyon, kurulum ve satış sonrası hizmetler ile anahtar teslimi IoT Çözümleri sunmaktadır.  Karel ArGe’de , IoT ana başlığı altında farklı sensör veya sensör gruplarının okunması ve bu verilerin sunucu ortamına iletilmesi amacıyla mühendislik faaliyetleri gerçekleştirilmektedir. Bu çözümlerle ulaşım, bina, enerji, şehircilik, sağlık, tarım, güvenlik, iletişim  gibi pek çok alanda akıllı uygulamalarla kontrol, yönetim, verimlilik ve tasarruf sağlanmaktadır” bilgilerini paylaştı. Son olarak Yesil Science firmasından Dr. Yusuf Yeşil “İnsanların sağlıklarını analiz ederek, takip edebilecekleri yapay zeka destekli mobil uygulamalar geliştiriyoruz. Amacımız insanların sağlıkları hakkında en doğru bilgilere kendilerine özel analizlerle ulaşmaları ve sağlığı daha erişilebilir kılmak” şeklinde açıklamasını paylaştı.

Toplantıyı değerlendiren IoT Türkiye Kurucusu Can Güleren, “IoT Türkiye olarak 67 IoT firması ve 41 üniversite ile birlikte ülkemizdeki en büyük IoT Ekosistemini oluşturduk. Ana Partnerimiz Turkcell ve ekosistem firmalarımız ile birlikte ilkini yaptığımız bu toplantı ile ekosistemimizi desteğimizi artırıyoruz. Önümüzdeki dönemde büyümemizi sürdürmeye ve bu çalışmaların sayısını artırmaya devam edeceğiz” yorumlarında bulundu.

 

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

4,200BeğenenlerBeğen
10,000TakipçilerTakip Et
296TakipçilerTakip Et
1,400AboneAbone Ol

BÜLTENİMİZE ABONE OLUN

Popüler