Salı, Nisan 23, 2024
Ana SayfaKodlama2021'de Okunması Gereken 6 Python Kitabı

2021’de Okunması Gereken 6 Python Kitabı

“Python’u kodlamanın zevki, okuyucuyu ölümüne sıkan önemsiz kod yığınlarında değil, az miktarda açık kodda çok fazla eylemi ifade eden kısa, özlü, okunabilir sınıfları görmektir.” Guido van Rossum

 

Python’un popülaritesi ve çok yönlü doğası, onu çok çeşitli projeler için mükemmel bir programlama dili yapıyor. Dahası, bu popülerlik ve şirketler tarafından geniş çapta benimsenmesi, sektörde yetenekli Python geliştiricileri için keskin bir talebe yol açmıştır.
Bugün, Python’da çeşitli konuları kapsamlı bir şekilde kapsayan kitaplar, YouTube kanalları, podcast’ler, GitHub depoları, çevrimiçi kurslar ve web siteleri gibi kelimenin tam anlamıyla tonlarca kaynak var.

Python Kitapları

1. Think Python

“Think Python”, şüphesiz Python programlamanın temellerini öğrenmek için en iyi kitaplardan biridir. Kitap, yeni başlayanlara konuları öğretmek için daha kademeli bir yaklaşım benimseyerek Python dünyasına mükemmel bir giriş noktası sunuyor.

Kitabın en son baskısı, öğrencilere en güncel öğrenme deneyimini sunmak için dahil edilen tüm kod örneklerini Python 3 muadili ile günceller. Kitap ayrıca bir dizi alıştırma, vaka çalışmaları ve konularla ilgili ayrıntılı açıklamalarla birlikte geliyor.

2. Python Pocket Reference: Python in Your Pocket

“Python düşünme tarzına, göre açıklık üstü kapalı olmaktan daha iyidir ve basit olmak, karmaşık olmaktan daha iyidir.” – Mark Lutz

“Python Pocket Reference: Python in Your Pocket ” aslında tam kapsamlı bir Python öğrenme kaynağı değildir, bunun yerine geliştiricilere birçok Python konusu hakkında anında referanslar sunan bir kitaptır. Yazar, bu kitabın öğreticiler, kod örnekleri ve diğer öğrenme materyalleri sunan daha kapsamlı diğer Python kitaplarına referans olması için kullanılmasını amaçlamaktadır.

Kitabın son baskısı, Python 3.4 ve 2.7’deki tüm bilinmesi gereken içeriği kapsar ve aynı zamanda iki sürüm arasındaki farkı da kapsıyor. Yazarın bu kitabı Python programlama konusunda biraz deneyime sahip geliştiricilere yöneliktir.

3. Python Programming: An Introduction to Computer Science

Python’un kolaylığı ve basitliği sayesinde, yeni başlayanlar için harika bir ilk programlama dili olabilir. Benzer şekilde, “Python Programming: an Introduction to Computer Science”, Python’un temellerini yeni başlayanlar için olabildiğince kolay hale getirmek için tek bir amaç ile yazılmıştır.

Yazar, bu kitabın üniversite düzeyinde bir ders kitabı olarak kullanılmasını hedeflemiş ve bunun için yazar, temel beceriler olarak problem çözme, program tasarımı ve programlamaya odaklanarak Python öğretmek için daha geleneksel bir yaklaşım benimsemiştir. Bu nedenle, üniversite öğrencisiyseniz ve Python öğrenmek istiyorsanız, bu kitabı denemenizi öneririz.

4. Django for Beginners: Build Websites with Python and Django

 

Django, modern developerlar arasında en popüler web uygulama geliştirme çerçevelerinden biri haline geldi. Python ile oluşturulmuş olan Django, çekirdek Python’a dalmadan çarpıcı web uygulamaları oluşturmak için gereken neredeyse her şeyi sunabilecek kadar yetenekli olduğunu kanıtladı.

Basit bir “Merhaba Dünya” ile başlayarak, “Django For Beginners: Built Websites Python and Django”, size tam ölçekli Django uygulamalarını nasıl oluşturabileceğinizi öğretmek için aşamalı yaklaşımı kusursuz bir şekilde sunuyor. Kitap ayrıca, güvenliği sürdürme, görünüş ve izlenimi özelleştirme ve uygulamanızın etkili bir şekilde test edilmesi için size en iyi uygulamaları öğretmeye odaklanmaktadır.

5. Python in a Nutshell: A Desktop Quick Reference

Bu kitap, Python dünyasından yaygın olarak kullanılan bir dizi konuyu kapsar ve Python programlama dili için hızlı bir referans görevi görür. Kitabın yazarları, temel özelliklerden temel özelliklere ve daha ileri düzeylere kadar her şeyi kapsayan beş bölüme ayırdı.

6. Deep Learning with Python

“Deep Learning with Python”, Python kullanarak Derin Öğrenmenin inceliklerini basitleştiren mükemmel bir kitaptır. Bu kitabın yazarı aynı zamanda, Keras adlı ünlü Derin Öğrenme Python API’sinin yaratıcısından başkası değildir. François’in kitabı, sezgisel açıklamalar ve pratik örneklerle konuya ilişkin anlayışınızı kademeli olarak oluşturmak için Derin Öğrenme ve Python dünyası arasında bir köprü olarak Keras’ı kullanır.

 

Özet

Python öğrenmek sizin için çok sayıda kazançlı fırsat sağlayabilir. Yüzyılın en trend olan ve yüksek maaşlı iş profillerinden birini yakalamak istiyorsanız, Python’daki kavramları sağlam bir şekilde anlamanızı öneririz. Bu makalede ele aldığımız kitaplar, en karmaşık Python konularını bile okuyucu dostu bir şekilde açıklayan olağanüstü bir iş çıkarıyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

4,200BeğenenlerBeğen
10,000TakipçilerTakip Et
296TakipçilerTakip Et
1,400AboneAbone Ol

BÜLTENİMİZE ABONE OLUN

Popüler