Android

Clubhouse Android Uygulamasını Sonunda Çıkartıyor

Clubhouse, iOS ve artık Android için, 5.000 kişiye kadar grupları barındırabilen odalar aracılığıyla işitsel iletişimi kolaylaştıran, yalnızca davetiyeyle kullanılabilen bir sosyal medya uygulamasıdır. Yalnızca ses uygulaması, bireylerin konuşma ve dinleme yoluyla katılma fırsatları ile canlı tartışmalar için sanal odaları barındırıyor.

Uygulama, COVID-19 salgınının ilk aylarında popülerlik kazandı ve Aralık 2020’ye kadar 600.000 kayıtlı kullanıcıya sahipti. Ocak 2021’de CEO Paul Davison, uygulamanın aktif haftalık kullanıcı tabanının yaklaşık 2 milyon kişiden oluştuğunu duyurdu. 1 Şubat 2021’de, Clubhouse dünya çapında tahmini 3,5 milyon indirmeye ulaştı ve 15 Şubat’a kadar hızla 8,1 milyon indirmeye ulaştı. 

Sese dayalı sosyal ağ, beta Android uygulamasını pazar günü ABD’deki kullanıcılar için Play Store’da başlattı ve yeni uygulamayı yavaş yavaş diğer İngilizce konuşulan ülkelere ve ardından dünyanın geri kalanında kullanıma sunacağını söyledi.Türkiye ve diğer ülkelerde ise ön kayıt süreci devam ediyor. Play Store üzerinden kaydını yaptıran kullanıcılar, uygulama kullanıma açıldıktan sonra hemen erişme fırsatına sahip olacaklar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close