Yapay Zeka

Elon Musk, Tesla AI Day’de İnsansı Bir Robot Olan Tesla Bot’u Tanıttı

Tesla CEO'su Elon Musk Perşembe günü Tesla'nın otonom araç filosu tarafından kullanılan aynı yapay zeka üzerinde çalışan Tesla Bot adlı insansı bir robotu tanıttı.

Perşembe günü Tesla’nın ev sahipliği yaptığı yapay zeka sunumu sırasında Musk, bir “Tesla Botu” veya “tehlikeli, tekrarlayan ve sıkıcı görevler” yapacak bir robot üretmeye çalıştığını ve böylece insanların yapmasına gerek olmadığını söyledi. Musk, sunum sırasında “Esasen, gelecekte fiziksel çalışma bir seçim olacak” dedi. Bu yüzden uzun vadede evrensel bir temel gelirin olması gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Beklenmeyen açıklama Tesla’nın AI Günü sunumunun sonunda geldi ve Musk, birkaç PowerPoint slaytının ötesinde biraz ürkütücü, Slenderman benzeri robot hakkında birkaç ayrıntı verdi. 172 cm’lik robotun 60 kg ağırlığında olması ve “hafif malzemelerden” yapılması bekleniyor. Kafası, Tesla’nın araçları tarafından çevreyi algılamak için kullanılan otopilot kameralarla donatılacak ve bilgileri görüntülemek için bir ekran içerecek. Dahili olarak, Tesla’nın Tam Kendi Kendine Sürüş bilgisayarı aracılığıyla çalışacak.

Musk, “Arkadaşça olmak ve insanlar için inşa edilmiş bir dünyada gezinmek için tasarlandı” diye şaka yaptı. Her ne kadar biraz iddalı olsa Tesla bot adı verilen robotun ilk prototipinin gelecek yıl hazır olması hedefleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Buna da göz atın

Close
Close