Cumartesi, Nisan 20, 2024
Ana SayfaNesnelerin İnternetiIoT İçerik Pazarlamacığını Nasıl Değiştirebilir?

IoT İçerik Pazarlamacığını Nasıl Değiştirebilir?

Nesnelerin İnternet’i gittikçe artan bir eğilim ve herkesi günlük cihazlarla bağlı tutma fikri giderek daha fazla kurulan bir kavram haline geliyor.

IHS’ye göre , 2015 yılında 15.4 milyar cihaz bağlıyken, 2020 yılında 30.7 milyar, 2025 yılında 75.4 milyar olarak gerçekleşmesi bekleniyor.

Bu, getireceği gelirin projeksiyonlarına da yansımaktadır. Machina Research’e göre IoT’den elde edilen gelirin 2015 yılında 892 milyar dolardan 2025’te 4 trilyona çıkması bekleniyor.

Bu büyüme her yıl geliştikçe, ondan fayda sağlayabilecek birçok alan olacaktır.

İçerik pazarlaması, Nesnelerin İnternetinden etkilenebilecek ilk alan olarak gelmeyebilir, ancak aslında içeriği yaratma ve kullanma biçimimizi değiştirebilmenin birçok yolu vardır. İşte beş olasılık.

1. Yeni bir içerik türü

Things of Internet, pazarlamacılar için bir dizi yeni içerik imkânı getiriyor. İçerik pazarlaması, blog yayınları ve sosyal medyanın ötesine geçerek bağlı cihazlara ulaşacaktır.

Bu, mevcut hedef stratejilerinin değerlendirilmesini, yeni hedefler ve yeni ölçümler getirilmesini gerektirebilir. Markaların  içeriğinin aygıttan bağımsız olarak doğru biçimde biçimlendirildiğinden ve uyarlandığından emin olmak için akıllı içeriğin sanatına hakim olmaları gerekecektir .

2. Yeni bir içerik deneyimi

Başarılı bir içerik, bilgilendirici, ilham verici, eğlenceli ve en önemlisi benzersiz olmalıdır. IoT’nin yükselişi, içerik pazarlamacılarının tecrübeye daha fazla odaklanmaları için yeni bir ihtiyaç ortaya çıkarmaktadır.

3. Veri odaklı içerik

Bağlı bir dünyadaki içerik, ilgi çekici, ancak tüketiciler için de yararlı olan kişiselleştirilmiş bir deneyim oluşturmak için verileri kullanmalıdır. Örneğin, gerçek zamanlı içerik doğru kitleye ve doğru içeriğe göre iletilmelidir. Bu, bir içerik pazarlama stratejisi için katılım ve başarı şansını artırır.

4. Bağlamsal içerik

Şeylerin İnternet’i, cihazların sunabileceği sürekli bağlantıdan yararlanarak bir marka ile tüketiciler arasında iletişim için yeni fırsatlar yaratacaktır. İçerik pazarlamacıları, bunun içerik stratejisini nasıl etkilediğini değerlendirmelidir.

5. Konuma dayalı içerik oluşturma

IoT’nin yükselişi, nereden gitsen cihazlara bağlı kalmaya devam eden tüketicilerin konuma dayalı verilerin arttığını müjdeliyor.

Pazarlamacılar, markalı ürünlere olan yakınlıklarına bağlı olarak, tüketiciler için alakalı içerik üretmek için konum verilerini kullanabilirler. Bu, hem marka hem de tüketicilere fayda sağlayabilecek daha fazla kişiselleştirme ve alaka düzeyi sağlar.

Kaynak

Emre Tekgül
Emre Tekgül
Software Developer @BaranTech // Instructor @ioturkiye
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

4,200BeğenenlerBeğen
10,000TakipçilerTakip Et
296TakipçilerTakip Et
1,400AboneAbone Ol

BÜLTENİMİZE ABONE OLUN

Popüler