Nesnelerin İnterneti

Ulaşımda “Akıllı ve Elektrikli” Scooter’lar

Vodafone, önde gelen Çinli elektrikli scooter markası NIU ile yeni bir küresel bağlantı anlaşması yaptığını açıkladı.

Anlaşma, Vodafone’un NIU’nun akıllı elektrikli scooter’ları için tüm küresel bağlantı hizmetlerini sunacağını görecektir.

En yeni akü ve motor teknolojileri, özel bir uygulama ve ödüllü tasarımı ile nitelendirilen NIU scooter’ları, şimdi Vodafone IoT SIM kartları ve bir yıllık ön ödemeli veri sözleşmeleri ile önceden kurulmuş olarak gelecek. Yeni Vodafone hizmetleri, scooter müşterilerinin araç şarj durumu ve seyahat aralığı bakımından araçlarının durumunun tam bir kontrol paneline sahip olabileceği anlamına geliyor. Ayrıca, scooter yetkisiz hareket ettirilirse, sahibinin telefonuna bir kısa mesaj gönderebilecek ek güvenlik uyarıları da mevcuttur.

NIU şimdiden dünya çapında 330.000‘den fazla akıllı elektrikli scooter sattı. Vodafone’un global ağı, IoT liderliği ve benzersiz ölçek ve kapsamı, NIU’nun küresel hedeflerini desteklemek için doğal bir uyumdu.

Vodafone’un IoT direktörü Erik Brenneis, “Bu, gerçekten heyecan verici bir anlaşma ve Vodafone’la ortaklarımızın dünyadaki ulaşımı nasıl yeniden tanımladığına dair bir başka harika örnek” dedi. “Güçlü ve güvenilir bağlantı, küresel bağlantılı pazarda ve NIU’nun başarısı için hayati önem taşıyor; çünkü küresel müşterilerine huzur vermeyi ve her yerde scooter kullanıcıları için en mükemmel sürüş deneyimini amaçlıyor. Vodafone, güvenilir bağlantıyı ve daha fazlasını bir çok yerde sağlıyor. ”

Kaynak: iotbusinessnews

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close