Cuma, Temmuz 12, 2024
Ana SayfaGenelVeritabanı, IoT Cihazların Değil, Verilerin Korunmasını Sağlıyor

Veritabanı, IoT Cihazların Değil, Verilerin Korunmasını Sağlıyor

Çoğu durumda, güvenlik söz konusu olduğunda, IoT cihazları üzerindeki IoT verilerini önceliklendirmek daha mantıklı olur. Verizon Enterprise Solutions’ın global entegre çözümlerinin yönetim ortağı olan Antony Tompkins’in görüşleri, şirketin 2018 trend tahminlerini başlatmak için bir etkinlikte Internet’in İnternet’te konuşmasıydı .

Örneğin şirketlerin bir şişeyi izlemesi gerekiyorsa, o zaman sadece bir RFID etiketi veya başka bir kablosuz izleme cihazı uygulayabileceklerini söyledi. Bu kolay bir bölüm olduğunu ekledi.

“Ancak, sıkışmış küçük cihazın üzerine büyük güvenlik uyumu koymam gerekiyorsa ve şişeden daha pahalı hale getirmek istiyorsanız, o zaman tamamen anlamsız bir egzersiz” dedi.

Tompkins daha sonra hizmet reddi saldırılarına karşı savunma hakkında konuştu ve Mirai gibi IoT botnet’lerinden dolayı kısmen arttı.

“Bu saldırılara karşı savunmanın farklı yolları var. Birkaç yıl önce, içerik dağıtımıyla ilgili olan EdgeCast adlı bir şirket aldık. Kendi içerik dağıtım ağımız var, “dedi.

Şirketin bulduğu ilginç şeylerden biri de, içerik dağıtım ağının böylesine muazzam bir ölçeğe sahip olması, omurga platformunun bu saldırılardan bazılarını hafifletmek için kullanılabileceğini de ekledi.

Çünkü bir hizmet reddi bu platforma çarptığında batacak. Bu ihlalleri durdurmak “dedi. “Getirdiğimiz bu diğer varlıklardan bazılarının, muhtemelen başlangıçta kullanılabileceklerini düşündüğümüz şeyle bile ilgili olmayan bazı çıkarları oldu.”

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

4,200BeğenenlerBeğen
10,000TakipçilerTakip Et
296TakipçilerTakip Et
1,400AboneAbone Ol

BÜLTENİMİZE ABONE OLUN

Popüler