ElektronikNesnelerin İnterneti

Wiliot, Batarya İçermeyen IoT Bağlantısını Başlatmak İçin 19 Milyon Dolarlık Girişim Fonu Sağladı

Pilsiz Bluetooth yarı iletken teknolojisini geliştiren İsrail merkezli Wiliot, 19 milyon dolarlık A Serisi finansman turunu kapattı. Qualcomm Ventures ve M Ventures, en son turda $ 5M katkıda bulunanlarla yola çıktı.

Şirket daha önce Grove Ventures, Norwest Venture Partners ve 83North Venture Capital’den girişim sermayesi için 1400 milyon dolar finanse etti. Wiliot yarı iletkenleri , IoT tabanlı çözümlerde kullanılan sensörlerin enerji ihtiyacının yanı sıra, boyutları önemli ölçüde azaltan radyo dalgalarından enerji topluyor.

“Bu yeni teknoloji, bir algılayıcı / radyo / işlemci kombinasyonunun ürünlere, ambalajlara, duvarlara ve mobilyalara gömülmesine ve böylece bunların daha akıllı olmasına ve akıllı telefonlar da dahil olmak üzere diğer Bluetooth cihazlarıyla iletişim kurmasına olanak tanıyacak. Her şeyin akıllı olmasını sağlayacağız ve her alana gireceğiz.Giydiğimiz ya da kullandığımız her şey sınırsız ömrüyle algılamaya bağlı pasif cihazlar içerecek. ”

Ofislerini California ve Caesarea ile San Diego arasında bölen girişim şirketi, İsrail’deki Ar-Ge merkezi ve ikincisi ABD’de iş geliştirme ofisi olarak, 2. Çeyrek itibariyle konseptlerini sunmaya başlayacak. Pazara dağıtım 2019 yılının başında başlayacak.

 

Emre Tekgül

Software Developer @BaranTech // Instructor @ioturkiye

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Buna da göz atın

Close
Close