Pazartesi, Mayıs 20, 2024
Ana SayfaNesnelerin İnternetiCES 2018: IoT Trendleri

CES 2018: IoT Trendleri

IoT , dünya pazarında yeni yeni yer buluyor fakat pazarın olgunlaştığına dair pek çok işaret var. Bu yıl ki fuarda IoT teknolojisi, otomotiv arabirimlerinden tedarik zincirindeki kullanımına kadar her alanda ortaya çıktı.

Amazon, geçen yıl ki fuarda büyük bir sıçrama yaparak akıllı asistanı Alexa’yı güncelleyip üçüncü parti uygulamalarla günlük hayatta kullandığımız birçok eşya ile kullanılabilir hale getirmişti. Google, saldırgan bir reklam kampanyası ile bu boşluğu kapatmayı amaçlayarak , ses asistanının Android Auto ve Dish dijital platformu ile kullanılabilir hale geldiğini açıkladı. Açıkça görünüyor ses arayüzleri birçok IoT cihazını kontrol etmenin önemli bir yolu olarak ortaya çıkıyor.

 

Panasonic, şarap şişesi alımlarını takip etmek için sensörlerin kullanılması da dahil olmak üzere lojistik ile ilgili birçok teknoloji sergiledi. 2025 yılına kadar şirket, fabrikada bitmiş ürünlerin nakliye öncesi tüketicilere gerçek zamanlı olarak sunmayı amaçlıyor. Ayrıca şirket, spor etkinliklerinde IoT teknolojisini akıllı kapılar gibi ziyaretçileri kimlik doğrulamasına tabi tutarak bilet olmadan sahnelere yönlendiren teknolojilerle kullanmayı planlıyor. İzleyiciler canlı verileri görebilir ve 3B görüntüleme verilerini ev izleyicilerine gönderirken deneyimlerini kişiselleştirebilirler.

IoT teknolojisi ile insan girişi olmaksızın çeşitli görevler yürütebilme özelliğine sahip robotlar üretilebiliyor. Burada, alışveriş arabası ile birlikte hareket edebilen bir Panasonic robotu görülüyor.

IBM’nin Watson teknolojisini kullanan insansız servis aracı Olli bu yıl yine CES’te ortaya çıktı. Aptiv ve BMW gibi diğer satıcılarda kendi insansız servis araçlarını bu yıl ki fuarda sergilediler.

Ve son olarak da CES basın toplantısında Samsung, IoT ürünlerini SmartThings şemsiyesi altında birleştirmeyi planladığını açıkladı.

 

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

4,200BeğenenlerBeğen
10,000TakipçilerTakip Et
296TakipçilerTakip Et
1,400AboneAbone Ol

BÜLTENİMİZE ABONE OLUN

Popüler