Nesnelerin İnterneti

Bosch, Huawei ve Vodafone, bağlı arabalar için V2X denemeleri yürütüyor.

Bosch, Huawei ve Vodafone, bağlantılı otomobiller yola çıkmadan önce Münih’teki V2X (araç-her şey) denemelerini yürütmek üzere bir araya geldi.

V2V (araçtan araça) ve V2I (araçtan altyapıya) denemeler hakkında çok şey duyduk, ancak gerçek dünyadaki bağlı otomobillerin tanıtımı her ikisini de gerektirir. V2I teknolojisi, bağlı arabaların birbirleriyle, yol kenarı altyapısıyla ve çevrimiçi servislerle iletişim kurmasını sağlar.

İş ortakları, araştırmaları için Cellular-V2X kullanıyor ve yola hazır olmasını sağlamak için imalat, IoT ve mobil teknolojideki uzmanlıklarını ödünç alıyorlar.

Münih yakınlarındaki A9 otoyolunda, iş ortakları, diğer pilotların tehlikeli alışkanlıkları nedeniyle navigasyonun nasıl yoğun bir şekilde yoğunlaşması gerektiğini gözlemledi. Aracın önü kesilmiş olan diğer araçlar, sürücünün aniden kopmasına neden oluyordu; çoğu zaman kaza, yavaş ilerleyen trafik ve stres gibi nedenlerden dolayı.

Şirketler günümüzün sürücü yardım sistemlerinin, gerçek zamanlı uyarıların ötesinde, geniş bir kaynak yelpazesinden alınan bilgilere dayalı olarak ihtiyaç duyulduğunda hızlanma ve fren yapma kabiliyetini nasıl geliştirebildiklerini ortaya koydu.

Emre Tekgül

Software Developer @BaranTech // Instructor @ioturkiye

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Buna da göz atın

Close
Close