Nesnelerin İnterneti

NetComm Wireless, Ericsson ile IoT Bağlantısına Giriyor

IoT geliştiricisi NetComm Wireless, Massive IoT’nin benimsenmesine yardımcı olmak için İsveçli telekomünikasyon şirketi ile ortaklık kurarak, Ericsson’un bulut tabanlı IoT Accelerator platformuna katıldı.

NetComm Wireless, hafif M2M (LwM2M) ile entegre olan endüstriyel sınıf 4G LTE Makine-Makine (M2M) cihazlarının, cihazların global olarak çalışmasını mümkün kılmak için Ericsson platformuyla birlikte çalıştıklarını belirtti.

Bağış hakkında yorum yapan NetComm Wireless ‘COO Timo Brouwer şunları söyledi: “Yeni işbirliği, IoT ekosisteminin en başından beri karşılaştığı parçalanma sorunlarının üstesinden gelmeye yardımcı olacak ve bizler tarafından IoT’nin alınmasını sağlayarak Ericsson’a katılmayı memnuniyetle karşılıyoruz, operatörler ve işletmeler daha sorunsuz. ”

Brouwer, “Operatörler ve diğer ekosistem oyuncuları artık, büyük ölçekli IoT dağıtımları yolunda duran yüksek geliştirme maliyetlerini ve özel kısıtlamaları ortadan kaldıran araçlara küresel erişime sahipler,” diye ekledi.

Ericsson’daki cihaz ve uygulama ortağı ekosistemi başkanı Steffen Conradsen şunları söyledi: “IoT Hızlandırıcı platformu ile birlikte çalışabilen IoT Ekosistemi ve uygulama ortakları ekosistemini genişletmeye devam ediyoruz ve bu işbirliğini NetComm Wireless ile birlikte görüyoruz ve IIoT cihazlarının portföyünü, bu ekosisteme büyük bir katkıda bulunarak, Hücresel bağlantıdan yararlanan operatörler için Nesnelerin İnterneti üzerindeki fırsatları ortaya çıkarmaktadır. ”

Emre Tekgül

Software Developer @BaranTech // Instructor @ioturkiye

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Buna da göz atın

Close
Close