Pazartesi, Nisan 22, 2024
Ana SayfaGenelBlackBerry, Telus, L-Spark arasında Kanadalı IoT girişimleri için program başlattı.

BlackBerry, Telus, L-Spark arasında Kanadalı IoT girişimleri için program başlattı.

Hizmet olarak Kanada yazılımı (SaaS) hızlandırıcısı L-Spark, BlackBerry ve Ottawa merkezli yazılım firması Solace ile birlikte Secure IoT Accelerator programını başlatmak için telco Telus ile işbirliği yaptı.Program, yerel “Nesnelerin İnterneti” girişimlerini “tasarım açısından güvenli” bir teknoloji ile dünyaya ulaşmaya teşvik edecek. Program, Telus’un global bağlantısının ve IoT siber güvenlik servislerinin, BlackBerry’nin güvenli işletim sistemi ve Solace’nın veri taşıma yeteneklerinin birleşik özelliklerinden yararlanan IoT ürünleri ve hizmetleri geliştirmek için portföyündeki şirketleri destekleyecek.

Telus’un CTO’su İbrahim Gedeon şunları söyledi: “Telus, Kanada’da hem Kanadalıların ihtiyaçlarına hizmet edebilen hem de dünya çapındaki pazarlara erişim sağlayabilen gelişen ve güvenli bir IoT ekosistemini geliştirmeye adanmıştır. Yeni nesil güvenlik ürünlerinin ve hizmetlerinin bu ekosistem için erişilebilir olmasını sağlamak ve  L-Spark’ın Secure IoT Hızlandırıcısını desteklemekten gurur duyuyoruz.

“Dünya standartlarında Telus LTE-M ağına erişim de dahil olmak üzere, katılımcıların Secure IoT Accelerator’ın bir parçası olarak aldıkları mentorluk ve kaynaklar, bu şirketlerin büyümesi için bir sıçrama tahtası sağlıyor ve sonuçta tüm Kanada IoT pazarını güçlendiriyor” diye ekledi Gedeon.

Şubat ayında, BlackBerry CEO’su John Chen, Kanada hükümetinin yanında bir “yeni nesil otomotiv bağlantısı ve güvenlik çözümü” geliştirmek için 181,2 milyon £ yatırım yaptığını açıkladı. Hükümet ayrıca proje için 23 milyon sterlin vaat etti. Dahası, Kanadalı çok uluslu dev, hükümet, ikincil sonrası kurumlar ve özel sektör şirketleriyle ekip çalışması için siber güvenliğin arttırılması için 3 milyon sterlin daha ilave olduğunu açıkladı. Hükümetin yatırımı temelde QNX, BlackBerry’nin otomotiv için sunduğu Jaguar Land Rover, Mercedes-Benz ve Volkswagen’i çeşitli birinci sınıf müşterileri arasında sayan gömülü sistemler üzerine yapılan bir bahis.

BlackBerry, Akıllı ve Şehirli Akıllı Ulaşım Sistemlerinin gelişimini artırmak için Güvenlik Kimlik Bilgileri Yönetim Sistemi (SCMS) hizmeti ile özel ve kamu sektörlerinin bir araya gelmesine yardımcı olmayı da taahhüt etmiştir. Bu gereksinimi gidermek için BlackBerry, dijital sertifikalar kullanarak güvenilir ve özel bir şekilde bilgi alışverişinde bulunmak için trafik ışıkları gibi araç ve altyapı mekanizmaları sağlayan bir SCMS hizmeti sunacaktır. Şirket, akıllı şehir ve bağlı araç pilotlarıyla ilgili otomobil üreticilerine ve kamu ofislerine ücret talep etmeyecek.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

4,200BeğenenlerBeğen
10,000TakipçilerTakip Et
296TakipçilerTakip Et
1,400AboneAbone Ol

BÜLTENİMİZE ABONE OLUN

Popüler