Nesnelerin İnterneti

Microsoft, IoT Odaklı Açık Üretim Platformu İçin BMW ile Bir Araya Geldi

Otomobil şirketleri, gelecek nesil taşımacılık ve otomotiv üretim gelişimine ayak uydurmak için teknolojiye büyük yatırımlar yapıyor ve bugünler de bu trendde ki son gelişme geldi.

BMW Group ve Microsoft, imalat sektöründe daha işbirlikçi IoT gelişimini geliştirmeyi ve teşvik etmeyi, akıllı fabrika çözümlerine ve makine bağlanabilirliği gibi alanlarda bunları geliştirmek için standartlar oluşturmaya odaklanan Açık Üretim Platformu adında yeni bir oluşum oluşturacaklarını açıkladılar.Plan, üzerinde çalışan donanım ve yazılımları geliştirmek için açık kaynaklı bileşenler, açık endüstriyel standartlar ve açık verilerle çalışan daha fazla üretici ve tedarikçi getirmek olacaktır. Bu yıl sonuna kadar hedefin 15 kullanım vakası üzerinde çalışan yazılım ve donanımı geliştirmek olduğu açıklandı.

OMP, Microsoft’un Azure bulut sisteminin bir parçası olan endüstriyel IoT platformunda kurulacak. BMW, mevcut robotlarında ve fabrika içi özerk taşıma sistemlerinde Azure bulut, IoT ve AI hizmetleriyle çalışan 3.000 makineye sahip ve kendi üretmiş olduğu bazı teknolojilerin bir kısmının bu oluşumun bir parçası olarak katkıda bulunacağını söyledi.

İşbirlikçi yaklaşım, bilgi işlemin geleceği için ortak bir yol bulmayı uman teknoloji şirketleri için büyük bir yaklaşım oldu. Microsoft, açık kaynaklı olmayan pek çok özel platforma sahip olabilir, ancak başka şekillerde daha fazla işbirliği yapmak için çaba sarf ediyor. Açık Veri Girişimi’nde SAP, Adobe, WPP ve diğerleri ile birlikte; Intel, Google ve diğerleri ile veri merkezlerini bağlamak için ve yazılım lisanslama için açık standart bir girişimin parçası olarak çalışıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close