Pazartesi, Mayıs 20, 2024
Ana SayfaNesnelerin İnternetiIoT-Yapay Zeka İlişkisinde %26’lık Büyüme Bekleniyor

IoT-Yapay Zeka İlişkisinde %26’lık Büyüme Bekleniyor

Araştırma firması Markets and Markets, IoT pazarında ki AI gelirinin 2019’da 5,1 milyar dolardan 2024 yılına kadar 16,2 milyar dolara çıkacağını tahmin ediyor.

En önemli pazar faktörleri arasında IoT cihazlarından büyük miktarda gerçek zamanlı akışı verimli bir şekilde işleme koyma ve bakım maliyetini ve arıza süresini azaltma gereksinimi olduğu belirtildi.

Ayrıca, Asya Pasifik bölgesinin, Çin ve Japonya gibi büyük APAC ülkelerindeki IoT sistemlerinde ki AI uygulamları artışından dolayı diğer bölgeler arasında en yüksek büyümeyi bu bölgenin kaydetmesi bekleniyor. Bölge aynı zamanda yenilikçi teknolojilerin araştırılması ve geliştirilmesine yönelik büyük yatırım yapmaktadır.

Yazılım çözümleri alanı, diğer alanlara kıyasla en yüksek büyüme oranına sahip. Bu, çeşitli aygıtlar ve büyük miktarda veri nedeniyle ortaya çıkan birlikte çalışabilirlik zorluklarının yanı sıra, güvenlik ve ölçeklenebilirliği geliştirme çabalarının bir sonucudur.

Doğal Dil İşleme (NLP) teknoloji alanı, makine öğrenmeye ve derin öğrenmeye kıyasla en hızlı büyüyen dal olarak göze çarpıyor.Bu, IoT cihazları tarafından üretilen devasa miktardaki verilerin analizine yönelik talebin artmasının bir sonucudur. Dahası, NLP, kullanıcıların yalnızca ses anlayışını aygıtlarla ve sensörlerle değil, aynı zamanda yerelleştirme özelliklerini de kullanarak yaratıcı çeviriyle bütünleşmelerini sağlıyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

4,200BeğenenlerBeğen
10,000TakipçilerTakip Et
296TakipçilerTakip Et
1,400AboneAbone Ol

BÜLTENİMİZE ABONE OLUN

Popüler