Cumartesi, Nisan 20, 2024
Ana SayfaDijital DönüşümIoT Kahve Sohbetleri'nin Ardından - Eylül 2019

IoT Kahve Sohbetleri’nin Ardından – Eylül 2019

18 Eylül’de Assembly Ferko Signature’de gerçekleşen IoT Kahve Sohbetleri etkinliğinde çok değerli konuklarla bir araya geldik. Sezonun ilk etkinliğinde CLPA Türkiye Müdürü Can Tolga Bizel ve Altınay Robot Teknolojileri ARGE Direktörü Dilek Tükel bizlerleydi.

Tolga Bizel (CLPA):

 Günümüz tüketicilerinin kişiselleşmiş ürün taleplerine cevap verebilmek için fabrikaların en kısa sürede dijital dönüşüm süreçlerini başlatmaları gerektiğini vurgulayan CLPA (CC-Link Partner Association) Türkiye Müdürü Tolga Bizel, CLPA’nın dünya genelinde yaygınlaştırmayı hedeflediği temel teknolojisi CC-Link IE’nin dünyanın ilk ve tek gigabit hızında çalışan açık endüstriyel haberleşme platformu olduğuna dikkat çekti. Taylorizm üretim yönetiminin yerini günümüzde Monozukuri’nin aldığını ifade eden Bizel, müşterilerin beklentilerine yönelik ürünlerin IoT ve AI yeteneklerine sahip robotlar tarafından üretilebileceğini anlattı. Bizel, IoT’nin endüstriyel robotların geleceğini oluşturduğundan da bahsetti.

Dilek Tükel (Altınay Robot Teknolojileri):

Robot teknolojilerinin bugünü ve geleceği üzerine konuşan Altınay Robot Teknolojileri ARGE Direktörü Dilek Tükel, robotların günümüze kadar büyük bir yol katettiğini ve geliştiğini ifade etti. Endüstriden evlere, yer altından uzaya kadar pek çok alanda robotların aktif olarak kullanıldığını belirten Tükel, “Robotların şu anda akıllı ev aletleri ile hayatımıza giriş yaptıklarını görebiliyoruz. Yakın gelecekte ise görüntü ve dil işleme ile yapay zekanın hayatımızda daha fazla kullanım alanına sahip olacağını ve gelecekte de asistan sistemlerin robotlar dünyasında bizimle daha fazla birlikte olacağını düşünüyorum’’ diye konuştu.

Konuşmacılarımıza ve dinleyicilerimize teşekkür ederiz. Bir başka IoT Kahve Sohbetleri etkinliğinde sizlerle birlikte olmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

4,200BeğenenlerBeğen
10,000TakipçilerTakip Et
296TakipçilerTakip Et
1,400AboneAbone Ol

BÜLTENİMİZE ABONE OLUN

Popüler