Genel

Intel Yapay Zekalı İşlemciler Üretecek

Intel, işlemcilerini yapay zeka desteği ile güçlendirerek daha büyük projelere olanak tanımaya hazırlanıyor. Teknoloji devinin yeni hamlesi haberimizde.

1968 yılından beri sektördeki lider işlemci üreticilerinden biri olan Intel, hayatımızın her alanına karışmaya başlayan yapay zekadan yararlanmayı hedefliyor. “Ice Lake” kod adıyla duyurulan projede Intel endüstrinin büyük iş yükünü destekleyecek. 3. Nesil Intel XEON Ölçeklenebilir İşlemci adı verilen bu işlemciler, Intel’in yeni platformunun temellerini oluşturacak ve müşterilerine yapay zekanın gücünü sunacak.

Intel Unveils New AI Chips 1,000 Times Faster Than Their Current Ones – Top  Business Tech

Yeni nesil işlemcilerin veri merkezlerinin iş yüklerinde %46’ya kadar iyileşme oranı sunacağı belirtiliyor. Intel SGX (Yazılım Koruma Uzantıları) ve Intel Crypto Acceleration teknolojileri ile birlikte yeni işlemciler müşterilere bulut işlemleri, kurumsal yapay zeka ve ağ güvenliğini kapsayan projelerde fark yaratacak performans sunmayı amaçlıyor.

Atabek Batuhan Bilgiç

•İstinye Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği 2. Sınıf Öğrencisi •İstinye Üniversitesi Girişimci Mühendisler Kulübü kurucu başkanı •IoT-İstinye Çekirdek Takım Üyesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close