Perşembe, Mayıs 30, 2024
Ana SayfaGenelCihaz Güncellemeleri Aile Üyeleri Arasında Tartışma Yaratıyor

Cihaz Güncellemeleri Aile Üyeleri Arasında Tartışma Yaratıyor

Kaspersky’nin gerçekleştirdiği bir ankete göre, “uygulama güncellemek” aile içerisinde problem yaratabilen bir konu. Detaylar haberimizde.

Teknolojik araçlar ve internet, özellikle 90’lar ve sonrasında doğan nesil için anlaması ve kullanması çok da zor şeyler değil. Videolar, oyunlar, iş ve eğlence tamamen teknolojiye yönelmiş durumdayken yine de teknolojiyi öğrenme konusunda zor zaman yaşayan insanların sayısı oldukça faza. Sürekli gelişen ve ilerleyen teknolojide maksimum güvenlikten yararlanmak ve yeni özellikleri deneyimleyebilmek için cihazları güncellemek şartı. Ancak araştırmaya göre,  yetişkinlerin %34’ü güncelleme yüklemeyi sinir bozucu buluyor.

Happy Man Looking Phone Screen on Street. Smiling Guy Catting By Phone  Outdoors. by stockbusters

Özellikle önemli bir işimiz olduğunda karşımıza çıkan “sistem güncellemeleri” bizleri ciddi anlamda sinirlendirebiliyor. Uygulama güncellemeleri ise çoğunlukla göz ardı ettiğimiz güncellemeler oluyor. Buna rağmen ankete göre yetişkinlerin %77’si genellikle cihazlarına güncellemeleri yüklüyor. Bunun sebebi çoğu güncellemenin kullanıcılara sormadan yüklenmeye başlaması veya uygulamaların güncellemeler yüklenmeden kullanılamaz hale gelmesi olabilir. Ailelerde güncelleme konusunda tartışma çıkmasının sebebi modern ailelerin neredeyse tüm üyelerinin bir teknolojik cihaza sahip olması ve sevdiklerinin güvenlikleri hakkında yanlış düşüncelere sahip olmaları. Yakın zamanda ülkemizde de sıklıkla gördüğümüz gibi (WhatsApp kullanıcı sözleşmesi güncellemesi gibi) özellikle 30 yaş ve üstü kullanıcılar güncellemelere ve yüklemelere hala kuşkuyla bakıyor.

Kaspersky Pazarlama Müdürü Marina Titova, ankete katılanların %35’inin aile üyeleriyle güncellemeler hakkında tartıştığını belirtiyor ve ekliyor. “Güncellemelerin zamanında yüklenmesi yalnızca yeni işlevlere ve arayüzlere erişim sağlamaya değil, aynı zamanda yüksek düzeyde cihaz güvenliğini korumaya da yardımcı olur.”

 

Atabek Batuhan Bilgiç
Atabek Batuhan Bilgiç
İstinye Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği 4. sınıf öğrencisi, freelance yazarlık yapmayı ve kendini sürekli geliştirmeyi seven bir teknoloji ve video oyunu sever.
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

4,200BeğenenlerBeğen
10,000TakipçilerTakip Et
296TakipçilerTakip Et
1,400AboneAbone Ol

BÜLTENİMİZE ABONE OLUN

Popüler