Salı, Nisan 23, 2024
Ana SayfaGenelElon Musk Twitter'ı Satın Aldı! Büyük Anlaşma Sonunda Tamamlandı

Elon Musk Twitter’ı Satın Aldı! Büyük Anlaşma Sonunda Tamamlandı

Elon Musk Twitter’ı satın aldı. Haftalardır gündemimizde olan satın alma süreci, en sonunda tamamlandı. Musk konu hakkında açıklama yaptı. Detaylar yazımızda.

Twitter‘ın sancılı satın alınma süreci sonunda tamamlanmış gibi görünüyor. Twitter’a reddedemeyeceği 44 milyar dolarlık bir teklifle giden Elon Musk, firmayı satın alma sürecini başlatmıştı. Çeşitli tartışmaları da beraberinde getiren bu süreç, Twitter’ın Musk’a dava açması ile daha da heyecan kazanmıştı. Dün Twitter ofisine kucağında lavabo ile gelen Musk, bugün ise satın alımı tamamladığını açıkladı.

Elon Musk satın alımın tamamlandığını, yaptığı Twitter paylaşımı ile duyurdu! Yaptığı paylaşıma “Sevgili Twitter Reklamcıları” başlığı atan Musk, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

“Ortak bir dijital kent meydanına sahip olmak uygarlığın geleceği için önemlidir. Şu anda sosyal medyanın, toplumumuzu bölen aşırı sağın ve aşırı solun düşüncelerini rahatça yaydığı ve toplumdaki nefreti daha çok tetiklediği bir ortam olma tehlikesi var.”

Satın alım hakkında da konuşan Elon Musk, amacının para kazanmak olmadığını belirtti:

“Kolay olacağı için yapmadım. Daha fazla para kazanmak için yapmadım. Sevdiğim insanlığa yardım etmek için yaptım”

Twitter ofisine elinde lavabo ile gelen Musk.

Musk, Twitter’ın “Herkesin sonuçlarına katlanmadan istediği her şeyi söyleyebildiği bir cehennem manzarası olamayacağını” söyledi.

“Temel olarak Twitter, markanızı güçlendiren ve işletmenizi büyüten dünyanın en saygın reklam platformu olmayı hedeflemektedir.” diyen Musk, reklamların doğru yapıldığında sizi memnun edebileceğini, eğlendirebileceğini ve bilgilendirebileceğini” de ifadelerine ekledi. 

Bu ifadelerden Twitter’ın daha fazla ücretli özelliğe ev sahipliği yapabileceğini ve denetimin sıkılaşacağını çıkarmamız da mümkün. Sosyal medyanın en özgür uygulamalarından biri olarak kabul edilen Twitter platformu, Elon Musk’ın ifadelerine bakılarak, bir diktatörlük rejimine dönüşebilir mi? Rusya’nın Ukrayna’yı işgali sonucunda gelişen olaylarda, önce Ukrayna yanlısı Tweetler atan Musk, yakın zamanda fikrini değiştirip Rusya’yı destekleyen bazı ifadeler kullanmıştı. Twitter bu fikir değiştirme sürecinden etkilenecek mi?

 

Atabek Batuhan Bilgiç
Atabek Batuhan Bilgiç
İstinye Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği 4. sınıf öğrencisi, freelance yazarlık yapmayı ve kendini sürekli geliştirmeyi seven bir teknoloji ve video oyunu sever.
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

4,200BeğenenlerBeğen
10,000TakipçilerTakip Et
296TakipçilerTakip Et
1,400AboneAbone Ol

BÜLTENİMİZE ABONE OLUN

Popüler