Genel

Instagram, Web Ara Yüzünü Güncelliyor!

Instagram’ı masaüstü veya dizüstü bilgisayarınızda kullandıysanız, web sitesinin, mobil uygulamanın kötü yapılmış bir kopyası gibi gözüktüğünü hepimiz biliyoruz. Instagram ekibi de bunun farkına varmış olmalı ki şimdi de büyük ekranlardan yararlanan yenilenmiş bir tasarım sunmayı planlıyor.

Instagram’ın başkanı Adam Mosseri, bu duyuruyu profesyonel hesapların gönderilerini planlamasını sağlayan bir özellik ile birlikte Salı günü yaptığı bir gönderi aracılığıyla yaptı .

“Birçok insanın Instagram web’i çoklu görevler için kullandığını biliyoruz ve Instagram’ın çevrimiçi ortamda mümkün olduğunca harika bir deneyim sunmasını istiyoruz” dedi. Ayrıca bu yeni tasarımın daha temiz, daha hızlı ve kullanımı daha kolay olduğunu ekledi.

Yeni tasarım, ana sayfa, arama, mesajlar ve bildirimler gibi menüleri ve simgeleri bir yan bölmeye taşıyacak. Yeni kenar çubuğu, bulunduğunuz ekrana göre genişleyecek ve daralacak.

Web için eski tasarımda, bir profil açtığınızda gönderiler, reels, arama kısmı gibi seçenekler sitenin en üstünde barındırılıyordu. Yani başka bir sekmeye geçmek istiyorsanız, bulunduğunuz yerden en üste kaydırmanız gerekiyordu. Yeni tasarımla, bu seçenekleri yana kaydırarak bu sorun çözülmüş olacak.

Kullanıcılara yavaş yavaş sunulan bu yeniden tasarım, farklı sekmeler arasında geçiş yaparken Instagram’ı büyük monitörlerde kullanmayı daha da kolaylaştıracak.

Ne yazık ki, iPad için bir Instagram uygulaması bekliyorsanız, bu yakın zamanda gelmeyecek. Bu yılın başlarında Mosseri, iPad uygulamasının geliştirme için bir öncelik haline getirmek için “yeterince büyük olmadığını” belirtti.

Son olarak , bu ayın başlarında Instagram, yakında bazı içerik oluşturucuların NFT’leri doğrudan uygulamada basmasına ve satmasına izin vereceğini söyledi.

Salih Durmuş

Blockchain, Metaverse ve FinTech sektörü ile ilgili konularda okumayı ve yazmayı seven, start-up kurma hayali olan, genç bir macera sever.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close