Genel

ANYbotics, 46 Milyon Euro Yatırım Aldı: Otonom Robot Teknolojisinin Öncüsü Büyümeye Devam Ediyor!

  ANYbotics, otonom robot teknolojisi alanında öncü bir girişimdir. Walden Catalyst ve NGP Capital tarafından yönetilen seri B yatırım turunda 46 milyon euro yatırım almıştır.

ANYbotics, endüstriyel denetim için gelişmiş bacaklı robotlar üzerinde çalışmaktadır. ANYmal ve ANYmal X adlı ürünleri, en son yapay zeka teknolojisiyle güçlendirilmiş birçok sektörde benzersiz performans sunmaktadır.

ANYmal, endüstriyel uygulamalar için yüksek mobilite ve sağlamlık kombinasyonuna sahip bir robot olarak öne çıkmaktadır. PETRONAS, Shell, Outokumpu, Siemens Energy, BASF ve Vale gibi önde gelen şirketler, ANYbotics’in uçtan uca çözümlerinden operasyonel değer elde etmektedir. ANYbotics ayrıca ANYmal X adlı dünyanın tek Ex-proof bacaklı denetim robotu için 150 milyon doları aşan değerde ön siparişler almıştır. Bu taahhütler, küresel petrol ve gaz ile kimya şirketlerinin ürün lansman programına katılanlarından gelmektedir.

ANYbotics, ağır endüstrilerde manuel ve tehlikeli görevleri otomatikleştirerek, üretkenliği artırarak ve işçi güvenliğini iyileştirerek çalışma şekillerini dönüştürmeyi hedeflemektedir.

ANYbotics, aldığı yatırımı uluslararası dağıtımlarını genişletmek, yeni yeteneklerin geliştirilmesini hızlandırmak ve robotik denetim çözümlerindeki rekabetçi konumunu güçlendirmek amacıyla kullanacak.

Kübra Nur Tezer

Endüstri Mühendisliği | 22 Her zaman bi çözüm olduğuna inanan, umudunu asla kaybetmeyen, sürekli çaba içinde olmayı ve öğrenmeyi hayatta kendine amaç edinmiş bir kahve bağımlısıyım :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close