Genel

Elon Musk’tan, Twitter’a Yeni CEO Duyurusu!

Ünlü girişimci Elon Musk, Twitter için beklenen yeni CEO’yu açıkladı. Bu kişinin kimliğini açıklamaktan kaçınan Musk, yeni CEO’nun 6 hafta içinde göreve başlayacağını belirtti.

Musk, kendi rolünün de yönetim kurulu başkanı ve CTO olarak güncelleneceğini, ürün ve yazılım alanlarına odaklanacağını açıkladı.

Fakat Elon Musk her ne kadar, yeni CEO’nun kimliğini açıklamaktan kaçınıyor olsa da, The Wall Street Journal’ın paylaşımlarına göre, bu kişinin NBCUniversal’ın reklamcılıktan sorumlu daire başkanı Linda Yaccarino olduğu ifade ediliyor.

Bu paylaşımın ardından Tesla hisseleri yükseldi.Tesla hissedarları için iyi haber olan bu gelişme, Musk’ın Twitter’a harcadığı zaman nedeniyle artan endişeleri azalmış gibi duruyor. Musk ayrıca SpaceX roket şirketinin de başında bulunuyor.

Musk, Twitter CEO’su olarak görevden ayrılacağını ve yeni bir lider bulacağını daha önce açıklamıştı. Ancak adaylar hakkında herhangi bir bilgi vermemişti. Musk, Twitter’ın X Corp adı altında şirketlerine dahil olduğunu ve Twitter’ın WeChat gibi diğer platformlara rakip olabileceğini de sözlerine ekledi.

Musk’ın liderliğindeki Twitter’da birçok değişiklik gerçekleşti. Özellikle Musk, platformun nefret ve ayrımcı söylemlerin yer aldığı bir alan olmasını önlemek amacıyla Twitter’ı devraldığını açıklamıştı.

Ekim ayında Twitter’ın yeni sahibi olan Musk, hızlı bir şekilde birçok değişikliğe imza attı. Önce CEO Parag Agrawal ve diğer üst düzey liderleri görevden aldı, ardından kasım ayında  çalışanların neredeyse yarısını işten çıkardı. Musk’ın “özgür konuşma taraftarı” olduğu ve spam botlarıyla mücadele edeceğini de belirttiği görülüyor.

Kübra Nur Tezer

Endüstri Mühendisliği | 22 Her zaman bi çözüm olduğuna inanan, umudunu asla kaybetmeyen, sürekli çaba içinde olmayı ve öğrenmeyi hayatta kendine amaç edinmiş bir kahve bağımlısıyım :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close