Cuma, Temmuz 12, 2024
Ana SayfaGenelNetflix, Şifre Paylaşımını Kısıtlayan Önlemlerle Abone Sayısını Artırıyor!

Netflix, Şifre Paylaşımını Kısıtlayan Önlemlerle Abone Sayısını Artırıyor!

Netflix’in başta tepki gören politikaları ABD’de ilgi görüyor, abone sayısı yükselişine bakılırsa çok da doğru bir ilerleme adımı olmuş diyebiliriz.

Video akış platformu Netflix, şifre paylaşımını kısıtlayan yeni politikalarının ABD’de abone sayısını hızla artırdığını gösteren verilerle karşı karşıya. Veri analitiği şirketi Antenna tarafından yapılan bir araştırmaya göre, Netflix, 23 Mayıs’ta kullanıcılarına ödeme yaparak hesaplarını sadece ev dışında yaşayan iki kişiyle paylaşmalarını istediği bilgisini verdiğinde, kayıt olan abonelerde büyük bir artış yaşandı.

Antenna’nın verilerine göre, bu bildirimin ardından dört gün içinde günlük kayıt sayısı 73.000’e yükseldi, bu da Netflix’in önceki 60 günlük ortalamasına göre %102’lik bir artış anlamına geliyor. Ayrıca Antenna, 26 ve 27 Mayıs tarihlerinde Netflix’in her birinde 100.000 yeni abone kazandığını belirtiyor. Bu rakam, Netflix’in COVID-19 pandemisi nedeniyle Mart ve Nisan 2020’de kaydettiği abone artışını bile geride bırakıyor.

Netflix’in yeni şifre paylaşım politikası, abonelerden hesaplarını ev dışında yaşayan en fazla iki kişiyle paylaşmak için aylık 7,99 dolar ek ücret talep ediyor. Şirket, bu değişikliğin abonelerin iptal etme tepkisine neden olabileceğini yatırımcılarına bildirmiş olsa da, Antenna’nın verilerine göre izlenen dönemde abonelerin sayısı iptal edenlerden daha fazla oldu.

Netflix, şifre paylaşımını kısıtlayan politikalarını daha önce Kanada, Yeni Zelanda, Portekiz ve İspanya gibi ülkelerde de uygulamaya başlatmıştı. Şirketin en son kazançlarını açıklarken, bu kısıtlamanın Kanada’daki abone tabanının “ABD’den daha hızlı büyüdüğünü” belirttiği görüldü.

Henüz erken aşamada olan veriler, Netflix’in şifre paylaşımını kısıtlayan önlemlerinin ABD’de etkili olduğunu gösteriyor. Netflix’in yakında açıklayacağı kazanç sonuçlarıyla birlikte bu etkinin ne kadar büyük olduğunu daha iyi anlayacağız. Kimi kullanıcılar hesaplarını iptal ederken, diğerleri ise aile üyelerini hesaba eklemek için ek ücret ödüyor.

Netflix’in şifre paylaşımını kısıtlayan politikaları, platformun abone sayısını artırarak içerik üretimine daha fazla yatırım yapmasına yardımcı olabilir. Bu da Netflix kullanıcılarına daha çeşitli ve kaliteli içerik sunma potansiyelini artırabilir.

Kübra Nur Tezer
Kübra Nur Tezer
Endüstri Mühendisliği | 22 Her zaman bi çözüm olduğuna inanan, umudunu asla kaybetmeyen, sürekli çaba içinde olmayı ve öğrenmeyi hayatta kendine amaç edinmiş bir kahve bağımlısıyım :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

4,200BeğenenlerBeğen
10,000TakipçilerTakip Et
296TakipçilerTakip Et
1,400AboneAbone Ol

BÜLTENİMİZE ABONE OLUN

Popüler