Perşembe, Mayıs 30, 2024
Ana SayfaGenelChatGPT Ses ve Görüntü ile Çalışma Özelliklerini Kullanıma Açtı

ChatGPT Ses ve Görüntü ile Çalışma Özelliklerini Kullanıma Açtı

OpenAI bugün ChatGPT’ye yeni ses ve görüntü tabanlı akıllı özellikler eklediğini duyurdu.

Son derece popüler olan üretken yapay zeka asistanı, yaklaşık dokuz ay önce piyasaya sürülmesinden bu yana son zamanların en büyük teknoloji başarı öykülerinden biri oldu ve herkesin basit metin tabanlı yönlendirmelerden makaleler, şiirler ve özetler oluşturmasına olanak tanıdı. Ancak artık ChatGPT, kullanıcıların chatbot ile sesli görüşme yapabilmesiyle çok daha etkileşimli hale gelmek üzere.

Bugün, OpenAI’nin güçlü büyük dil modelleri (LLM’ler) ile ses tabanlı asistanların tanıdık dünyasını bir araya getirmesiyle, üretken yapay zeka hareketi için kayda değer bir evrime işaret ediyor.

Örneğin, bir kullanıcı ChatGPT’den sözlü olarak, anlatıyı yönlendirecek birkaç sesli ipucuyla birlikte bir uyku vakti hikayesi hazırlamasını isteyebilecek. Veya kullanıcı, ChatGPT’nin sözlü olarak yanıtını vermesiyle basitçe bir soru sorabilir.

Başka yerlerde, ChatGPT kullanıcıları, örneğin bir şeyin resmini yükleyip ChatGPT’den bunun ne olduğunu açıklamasını istemek veya bir hedefi tamamlamak için talimatlar sağlamak gibi görselleri kullanarak yanıt arayabilecekler.

Görsel Kaynak: OpenAI

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

4,200BeğenenlerBeğen
10,000TakipçilerTakip Et
296TakipçilerTakip Et
1,400AboneAbone Ol

BÜLTENİMİZE ABONE OLUN

Popüler