Çarşamba, Nisan 17, 2024
Ana SayfaGenelYouTube'a videoların sıkıcı olabilecek kısımlarını atlayacak yapay zeka desteği geliyor!

YouTube’a videoların sıkıcı olabilecek kısımlarını atlayacak yapay zeka desteği geliyor!

YouTube, yapay zekayı platformuna entegre etme çalışmalarına devam ediyor. Şu anda, içeriğin en sıkıcı kısımlarını otomatik olarak atlayan yeni bir yapay zeka aracını test ediyorlar.

YouTube, kullanıcıların bir videonun en iyi bölümlerine atlamasına veya sıkıcı kısımlarını geçmesine olanak tanıyan yapay zeka destekli yeni bir özelliği test ediyor. “İleri atla – Jump Ahead” olarak adlandırılan bu özellik, bir YouTube videosunun en ilgi çekici bölümlerine atlamak için yapay zeka teknolojisini kullanıyor. Şu anda, sadece ABD’deki belirli YouTube Premium kullanıcıları tarafından kullanılabiliyor.

İleriye atlama özelliği, kullanıcıların izleme davranışı verilerini analiz ederek, izleyicilerin ilgi duyabileceği bölümleri tahmin edip bu noktalara atlamayı sağlayan yapay zeka destekli bir öneri sistemine dayanıyor. Bu özellik, kullanıcılar ekrana iki kez dokunduğunda uygun videolardaki yeni bir düğme aracılığıyla, yapay zekanın öngördüğü noktaya atlayabilmelerini sağlıyor.

Çoğu YouTube kullanıcısı, videoları ileri sararak 10 saniye veya daha fazla atlama yeteneğine sahip olduğundan bu yeni özellik buna benziyor ancak birkaç saniye yerine en ilgi çekici bölüme doğrudan atlamaya olanak tanıyor. Bu durumu netleştirmek adına belirtmek gerekirse, mevcut ileri sararak kullanımında bir değişiklik olmayacak. YouTube, bu özelliğin yalnızca belirli uygun videolar için çalışacağını belirtirken, hangi kriterlerin bu özelliğe uygunluğu belirleyeceğini henüz açıklamıyor.

Şu anda, ileriye atlama özelliğinin ABD’deki belirli Premium kullanıcılarla test edildikten sonra standart bir özellik haline gelip gelmeyeceği veya bu aracın Premium abonesi olmayan kullanıcılar için de kullanılabilir hale gelip gelmeyeceği konusunda herhangi bir ayrıntı bulunmamakta. Benzer şekilde, özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı da belirsizliğini korumaktadır. Bu konularda net bir bilgi veya duyuru yapılmadı.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

4,200BeğenenlerBeğen
10,000TakipçilerTakip Et
296TakipçilerTakip Et
1,400AboneAbone Ol

BÜLTENİMİZE ABONE OLUN

Popüler