Perşembe, Mayıs 30, 2024
Ana SayfaGenelSafeBase, yazılım güvenlik incelemelerini otomatikleştirmek için yapay zekayı kullanıyor.

SafeBase, yazılım güvenlik incelemelerini otomatikleştirmek için yapay zekayı kullanıyor.

Girişimciler Al Yang ve Adar Arnon, Harvard Business School’da tanıştı ve hızla ortak bir ilgiye sahip olduklarını fark ettiler: Siber güvenlik.

Arnon, şunları söyledi: “Görülmemiş bir güvenlik süreçlerinin iyileştirilmesi gereksinimi getiren evrilen bir iş ortamına tanık olduk.” “[Güvenliğin] önemi katlanarak arttı… [Teknoloji alıcıları için] tartışmasızdır.”

Yang ve Arnon bu ilgiyi bir adım öteye taşımaya karar verdi ve bu yüzden pandemi sırasında Y Combinator’ün hızlandırıcı programına kabul edilen SafeBase’i kurdu.

SafeBase, Salı günü Touring Capital liderliğindeki bir Seri B turunda 33 milyon dolar topladığını duyurdu. Şirket, müşterilere yeni bir yazılım satın almadan önce genellikle başlattıkları incelemeler olan güvenlik anketlerini doldurmalarına yardımcı oluyor. Bu bir yönetim ve uygunluk meselesidir.

Güvenlik anketleri zahmetli olabilir, karmaşık yazılımlar için ekiplerin haftalarca hatta aylarca sürebilir. Ancak Arnon, SafeBase’in otomasyon ve yapay zeka aracılığıyla zaman kazandırabileceğini savunuyor.

SafeBase, güvenlik belgeleri kullanım durumlarına özgü olarak eğitilmiş yapay zeka modelleri kullanarak güvenlik bilgilerini ve sorularını okuyor, yorumluyor ve ardından güvenlik anketlerine otomatik olarak yanıt veriyor. “[Platformumuz], güvenlik, yönetişim, risk ve uygunluk ve gelir ekiplerini güçlendirerek sıkıcı güvenlik inceleme sürecinden acıyı alır,” dedi.

Ben bir yapay zeka hakkında şüpheci olduğum için, Arnon’a bu modellerin doğruluğu hakkında sordum; sonuçta, yapay zeka aldatıcıdır. Tüm bunlara rağmen, “büyük ve küçük dil modellerinin karışımı” sayesinde “daha büyük yanıt kapsamı” sunan “özel modellerin” üstün olduğunu iddia etti.

Özel modellerin ötesinde, SafeBase, bir şirketin müşteri erişimi için “kurallara dayalı davranış” atamasını sağlayan bir motor ve şirketin güvenlik durumuyla ilgili içgörüleri ve analitikleri gösteren bir panel sunar.

SafeBase, güvenlik anketlerini ve incelemelerini otomatikleştirmek için araçlar sunan tek satıcı değil. Rakipler arasında son zamanlarda 12.5 milyon dolar toplayan Conveyor, Kintent ve güvenlik incelemelerinin yanı sıra işlem ön incelemelerini de otomatikleştirebileceğini iddia eden Quilt bulunmaktadır.

Arnon çok endişeli görünmüyordu. Belki de bu, SafeBase’in 700 şirketten oluşan müşteri listesinden kaynaklanıyordu; bu liste arasında Palantir, LinkedIn, Asana ve Instacart bulunmaktadır.

“SafeBase, son birkaç yılda büyük bir büyüme yaşadı,” dedi Arnon. “Müşteriler ürünü seviyor ve benimseme hızı artmaya devam ediyor. Şirket, daha fazla yüksek hacimli müşteri güven merkezi başlattıkça tedarikçi ağı üzerinde artan görünürlükten faydalanıyor ve bu da on binlerce manuel güvenlik incelemesine ihtiyacı ortadan kaldırıyor.”

San Francisco merkezli olan SafeBase’in 55 çalışanı bulunmaktadır.

Şirketin Seri B turuna stratejik yatırımcı Zoom Ventures (Zoom’un kurumsal risk sermayesi kolunun), NEA, Y Combinator, Comcast Ventures ve Cerca Partners ile eski Salesforce baş güvenlik sorumlusu Jim Alkove da dahil olmak üzere melek yatırımcılar katıldı. Arnon, toplanan toplamın 50 milyon doların üzerinde olduğunu söylüyor; önemli bir kısmının ekibin genişletilmesine yönlendirileceğini belirtti.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

4,200BeğenenlerBeğen
10,000TakipçilerTakip Et
296TakipçilerTakip Et
1,400AboneAbone Ol

BÜLTENİMİZE ABONE OLUN

Popüler