Cuma, Temmuz 19, 2024
Ana SayfaGenelComcast ve Starlink İşbirliği ile Kurumsal Bağlantılarını Güçlendiriyor

Comcast ve Starlink İşbirliği ile Kurumsal Bağlantılarını Güçlendiriyor

Comcast Business, kurumsal müşterilerine bağlantı çözümleri sunmak amacıyla Starlink ile bir anlaşma yaptığını duyurdu. Bu işbirliği, Comcast Business’ın Yönetilen Bağlantı portföyüne ileri düzey uydu yetenekleri ekleyerek, özellikle az hizmet alan bölgelerdeki işletmeler için hızlı ve güvenilir bağlantı sağlayacak. Bu sayede çeşitli iş uygulamaları desteklenebilecek.

Birden fazla ve birbirinden farklı konumda faaliyet gösteren işletmeler, özellikle geleneksel ağların ulaşmadığı bölgelerde benzersiz bağlantı sorunlarıyla karşı karşıya kalmakta. Coğrafi sınırlamalardan ölçeklenebilirlik endişelerine ve güvenilirlik sorunlarına kadar, bu şirketler daha yoğun nüfuslu bölgelerdeki meslektaşlarının nadiren karşılaştığı zorluklarla başa çıkmak zorundalar. Comcast Business’ın Starlink ile yaptığı işbirliği, bu kurumsal müşteriler için güvenilir ve yönetilen bağlantı talebini karşılayacak ve ağ yedekliliğini artırmak isteyen işletmeler için bir çözüm sunmaya çalışacak.

Comcast Business ürün stratejisi ve operasyonlarından sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Jon Friedman, “Starlink ile işbirliği yapan ilk büyük ağ sağlayıcısı olarak, kurumsal müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek için geniş yönetilen bağlantı portföyümüzü ileri uydu yetenekleri ile benzersiz bir şekilde geliştirmekten heyecan duyuyoruz,” dedi. “Starlink’in LEO uydu teknolojisi mevcut ağ altyapımızı tamamlıyor, erişimimizi genişletiyor ve Comcast Business’ın güvenilir bağlantı çözümlerini insan odaklı bir şekilde sunma yeteneğini daha da artırıyor.”

Starlink, düşük Dünya yörüngesini kullanarak geniş bant interneti destekleyen dünyanın ilk ve en büyük uydu takımyıldızıdır. Gelişmiş uyduları ve kullanıcı donanımı ile birlikte, uzay aracı ve yörüngedeki operasyonlardaki derin tecrübesini kullanarak, Starlink kullanıcılara yüksek hızlı internet sunabiliyor. Bu, akış hizmetleri, çevrimiçi oyunlar, görüntülü aramalar ve daha fazlasını destekleyebiliyor.

SpaceX’in Starlink kurumsal satışlardan sorumlu başkan yardımcısı Jason Fritch, “Starlink, Comcast Business ile müşterilere güvenilir bağlantı sunmak için çalışmaktan heyecan duyuyor,” dedi. “Önde gelen bir hizmet sağlayıcı ile yapılan bu anlaşma, Starlink’in modern kurumsal ağlarda büyüyen rolünün bir kabulüdür.”

Bu gelişmeler ve işbirliği doğrultusunda kurumsal çözümlerde Starlink’in kullanımının yaygınlaşmasını bekliyoruz.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

4,200BeğenenlerBeğen
10,000TakipçilerTakip Et
296TakipçilerTakip Et
1,400AboneAbone Ol

BÜLTENİMİZE ABONE OLUN

Popüler