Pazartesi, Haziran 24, 2024
Ana SayfaNesnelerin İnternetiGüncel IoT Haber Özetleri

Güncel IoT Haber Özetleri

Apple ve Accenture, IoT hizmetleri de dahil olmak üzere kurumsal iOS uygulamaları üzerinde bir araya geldi

Kurumsal pazarın içine giren Apple, müşterilerin, iOS platformunda kurumsal uygulamaları oluşturmasına ve uygulamasına yardımcı olmak amacıyla Accenture ile ortaklık kurdu. Bu, Accenture tarafından özel bir iOS uygulamasının başlatıldığı bir hareket. bu ortaklık, müşterilerin iOS uygulamalarında IoT platformlarındaki verilerin avantajlarından yararlanmalarına yardımcı olmak için yeni araçlar, şablonlar ve önceden tasarlanmış kod içeren IoT hizmetlerini içerecek.

Dijital İkiz Piyasa

IoT‘nin giderek benimsenmesiyle birlikte çalışan dijital ikiz piyasa, 2016 yılında 1.82 milyar dolardan 2023 yılına kadar 15.66 milyar Dolar’a ulaşacağını öngörüyor. Piyasadaki kilit oyuncular GE, IBM, Microsoft, Oracle, PTC, ANSYS, Dassault Systèmes ve Siemens AG‘yi kapsıyor.

ABD Ordusu, Watson IoT portföyünü daha da güçlendirdi

ABD Ordusu, bulut hizmetlerini kullanmak için 135 milyon dolarlık bir sözleşmenin bir parçası olarak Watson IoT ürünlerini dağıtacak. IBM, bu ortamda depolanacak yerleşik sensörlerin 5 milyar veri noktasından araç bakım arızalarını öngörmesine yardımcı olacak. Platform, ordunun araç verilerinden gelişmiş bilgiler elde etmeyi ve en uygun tamir yöntemlerini ve prosedürlerini önermeyi amaçlıyor.

MultiTech, IoT güvenliği konusunda Device Authority ile ortaklık kuruyor

IoT güvenlik tedarikçisi Device Authority, endüstriyel IoT dağıtımlarını daha iyi koruma amacıyla MultiConnect Conduit IoT ağ geçitlerini ve MultiConnect rCell 100 Serisi yönlendiricileri desteklemek için IoT iletişim ekipmanı tasarımcısı ve üreticisi MultiTech Systems ile ortak çalışıyor. Cihaz yönetimi başlangıcı 4 milyon Dolar tutarında finansman sağlıyor.

Zebra Technologies, NFL ile ortaklık kuruyor

Zebra Spor Çözümü, istatistik programının bir parçası olarak hem takımlar hem de yayıncılar ile paylaşmak için gerçek zamanlı yer, hız ve dönüş verileri toplayacak. RFID etiketleri, 2017 sezonundaki her oyunda her oyun için saniyede 25 kez çekilen konum ve performans verilerini ölçecek.

Kaynak: ioti.com‘dan derlenmiştir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

4,200BeğenenlerBeğen
10,000TakipçilerTakip Et
296TakipçilerTakip Et
1,400AboneAbone Ol

BÜLTENİMİZE ABONE OLUN

Popüler