Salı, Nisan 23, 2024
Ana SayfaNesnelerin İnternetiInternet of Things Milyonlarca Hayat Kurtarmaya Geliyor

Internet of Things Milyonlarca Hayat Kurtarmaya Geliyor

Yeni bir raporda, Belçika’nın Liege Üniversitesi’ndeki halk sağlığı profesörü Bernard Vrijens tarafından desteklenen Telekom operatörü Vodafone, Internet of Things (IoT) tabanlı yeni bağlantı çözümlerinin insanların tıbbi tedavi programlarını daha yakından takip etmesine yardımcı olacağını iddia ediyor. Bu son gelişme milyonlarca insanı iyileştirebilir ve milyarlarca dolar tasarruf sağlayabilir.

Dünya sağlık örgütü, hipertansiyon, kanser ve HIV gibi uzun vadeli rahatsızlıklarda iyileşme şansının sadece yaklaşık %50 civarında olduğunu ve bu rahatsızlıklardan muzdarip olan hastaların yarısının doktorlarının talimatlarına uymadığını belirtti. Sonuç olarak, hastaların iyileşme şansları ve rahatlama şansları azalır.

“Sağlık uzmanları şu anda dört temel hayati bulguyu izlemektedir: vücut sıcaklığı, nabız sayısı, solunum hızı ve kan basıncı. IoT, yakında beşinci bir tutumu doğru bir şekilde ölçebilecekleri anlamına gelir.” Bernard Vrijens.

Raporlara göre, akıllı cihazları, bağlanırlığı ve bulutu bir araya getirirsek, Nesnelerin İnterneti daha etkili sağlık hizmetlerine öncülük yapabilir.

IoT ve Sağlık IoT Türkiye ioturkiye.com

Teknik incelemede özetlenen, veri odaklı ve IoT özellikli uyum süreci, hastalara, klinisyenlere, medikal cihaz şirketlerine ve tıbbi hizmetlerin sunulması için ödeme yapanlara fayda sağlayacaktır. Bu, hastalar için daha fazla bağımsızlığa, daha iyi tedaviye, daha etkili ilaç geliştirmeye ve nihai olarak sağlık hizmeti masraflarının düşmesine yol açabilir.

Vodafone IoT Direktörü Erik Brenneis:
“Bu, nesnelerin internetinin insanların daha sağlıklı yaşayabilmesi ve daha etkili tıbbi tedaviye erişebilmesine nasıl yardımcı olabileceğinin harika bir örneğidir. Profesör Vrijens gibi insanların vizyon ve yaratıcılığının IoT ile hızla gerçeğe dönüşeceğini umuyoruz. Kronik hastalıkların yönetilme biçiminde belirgin bir değişim eşiğine geldiğimize inanıyoruz.”

Kaynak: iotbusinessnews

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

4,200BeğenenlerBeğen
10,000TakipçilerTakip Et
296TakipçilerTakip Et
1,400AboneAbone Ol

BÜLTENİMİZE ABONE OLUN

Popüler