Cuma, Haziran 21, 2024
Ana SayfaGenelSAP’den Yöneticiler ve Nesneler Arasında Bir Köprü: Leonardo IoT Bridge

SAP’den Yöneticiler ve Nesneler Arasında Bir Köprü: Leonardo IoT Bridge

İşletme kaynak planlaması yazılımları ile bilinen SAP, Leonardo IoT Bridge isimli yeni ürününü tanıttı. Bu ürün bir üretim sisteminin IoT tarafındaki sensörlerden gelen verileri yönetim tarafında çalışan yazılımlara pürüzsüz biçimde aktarmayı hedefliyor.

Üretim sektörü son yıllarda çok kapsamlı bir değişimden geçiyor, çok sayıda sensörle donatılan makineler yaptıkları iş ve bulundukları durum hakkında yüklü miktarda verinin analiz edilmesini gerektiriyor. Mayıs ayında IoT ile ilgili platformu olan Leonardo’yu tanıtan SAP bu platformun kilit ürünlerinden olan Bridge’i ise Temmuz ayında piyasaya sürdü. Dijital bir yönetim merkezi olarak görev yapacak olan ürün gerçek zamanlı sistem denetim hizmeti sunacak.

SAP’nin blog’undaki gönderide Leonardo IoT Bridge’in sistemdeki beklenmedik olayları tanımlayıp bunlar hakkında karar alma yardımı sunma özelliğinin normal şartlarda bir insanın verileri anlamlandırmakta zorluk çekeceği durumlarda işletmeleri ileri taşıyacağına dikkat çekti.

Eğer Bridge beklendiği gibi çalışırsa lojistik ve saha operasyonlarının takibini ve yönetimini şirketler için oldukça kolaylaştıracak. Başlangıç olarak bir lojistik takip gösterge paneli için Bosch’la anlaşan SAP kullanıcıların bu panel yardımıyla hem teslimat araçlarını hem de teslim edilecek ürünleri gerçek zamanlı takip etmesini mümkün kılacak. Buna ek olarak sadece kullanıcıyı bilgilendirmekten öte eğer bir problem söz konusuysa bu problemin çözümüyle ilgili öneriler de sunacak olan Bridge hatanın nasıl telafi edilebileceğine yönelik sistemin tamamının kaynaklarının optimize edilmesine olanak sunacak.

SAP Leonardo tabanlı yazılımlar farklı konfigürasyonlarla birçok farklı alandaki sisteme entegre edilebiliyor ve standart olarak makine öğrenmesi, analiz ve big data hizmetleri sunuyor. Leonardo platformu pazarlamasından sorumlu Nils Herzberg platformun çalışma prensibini “Eğer nasıl tamir edilebileceğini ve bunu ne kadar sürede kimin yapabileceğini bilmiyorsanız bir makinenin ne zaman bozulabileceğini tahmin etmekte bir anlam yoktur.” şeklinde özetliyor.

Kaynak: SAP Blog

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

4,200BeğenenlerBeğen
10,000TakipçilerTakip Et
296TakipçilerTakip Et
1,400AboneAbone Ol

BÜLTENİMİZE ABONE OLUN

Popüler