Salı, Nisan 23, 2024
Ana SayfaEndüstri 4.0Dijital Altyapıda Apple ve GE ortaklığı

Dijital Altyapıda Apple ve GE ortaklığı

GE mobil cihazlarda iPhone ve iPad standardizasyonu planlarını doğruladı ve istedikleri takdirde çalışanlarına Mac’de sağlayacağını belirtti. Bunun yanında, Apple GE’nin Predix adlı ürününü müşteri ve geliştiricilerine tercih edilen IoT analiz platformu çözümü olarak tanıtıyor. GE’nin halihazırda bir çok endüstride kullanılan yazılımlarına altyapı sağlamasıyla Apple “dijital dönüşümün merkezindeki marka olmak” iddiasına bir adım daha yaklaşmış oluyor. IoT gitgide büyüyen ekonomik hacmiyle çok büyük fırsatlar yaratmakta ve Apple’ın bu hamlesi ona geniş ve yeni bir büyüme alanı sunuyor.

GE ve Apple ortaklığının asıl hedefi Predix’ten sağlanan öngörü verilerini kullanan güçlü endüstriyel yazılımlar üretilmesi ve bunların yaygın iPhone ve iPad gibi cihazlarda kullanılabilir olması. Bunu sağlayacak olan en büyük adımlardan biri olan Predix’in yazılım geliştirici kiti(SDK) 26 Ekim’de yayınlanacak. Böylelikle geliştiricilere iOS tabanlı IoT uygulamaları geliştirmekte büyük bir kolaylık sağlanmış olacak. Bunun sonucu olarak Apple’a ve iOS’e havacılık, sağlık ve enerji sektörlerinde daha çok rastlanması bekleniyor.

Bu yeni IoT uygulamalarının üretim hattındaki sorunları gerçek zamanlı olarak yöneticilere aktarması gerekli hamlelerin gecikmesinin önüne geçiyor. Olabilecek arızaların öngörülmesiyle aksiyon alma süresi önemli ölçüde kısalıyor. Üretim yapan şirketlerin önemli verim kayıplarından birisi olan “beklenmedik” arızalara artık hazırlıklı olmak mümkün oluyor. Apple CEO’su Tim Cook, Predix gibi güçlü bir platformu iOS’in sade ve kullanışlı yapısıyla buluşturmuş olmanın üretim endüstrisinin yapısını değiştireceğine vurgu yapıyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

4,200BeğenenlerBeğen
10,000TakipçilerTakip Et
296TakipçilerTakip Et
1,400AboneAbone Ol

BÜLTENİMİZE ABONE OLUN

Popüler