Perşembe, Haziran 20, 2024
Ana SayfaEndüstri 4.0Endüstriyel IoT: Birçok Kelime, Çok Az Hareket

Endüstriyel IoT: Birçok Kelime, Çok Az Hareket

General Electric, San Francisco’da bu hafta düzenlenen Minds + Machines etkinliğinde, dijital dönüşümün yürütme bakış açısı ile şirketlerin şimdiye kadar gerçekleştirmiş olduğu endüstriyel IoT girişimlerini vurgulayan yeni bir araştırma yayınladı.

GE’nin BT ve operasyonel karar alıcıları hakkındaki yeni anketi, endüstriyel IoT (IIoT) konusundaki düşünce ve işler arasında endişe verici bir boşluğu gösteriyor. Kısacası, IIoT‘yi, gelecekteki büyüme ve rekabet edebilirlik için önemli fırsatlar sunduklarını düşünürken, büyük çoğunluk, faydaları elde etmek için gereken işlemleri yapıyor.

Şirketin dijital dönüşüm kolu olan GE Digital’in CEO’su Bill Ruh.”Endüstriyel internet zaten her ölçekteki sanayi şirketleri üzerinde derin etkiye sahip. Bunu biliyoruz, çünkü müşterilerimiz ve GE genelinde gerçek faydalar görüyoruz “dedi.

Aynı zamanda, “IIoT’nin görünümü ile eylemleri arasında bir boşluk ortaya çıkıyor” diye ekledi, GE, değişimi hızlandırmak ve her ölçekteki şirketleri yönlendirmek için müşterileri ile ortak çalışarak bu boşluğu kapatmaya çalışıyor ” sözlerine dikkat çekti.

GE, araştırmalarına dayanarak dijital dönüşümün gerçek ilerlemesini izlemek için GE Dijital Endüstriyel Evrim İndeksini yarattı .

Bu endeks beş endüstride 250 ABD merkezli şirkette yöneticileri sorgulayarak derlendi: imalat, kamu hizmetleri, enerji , ulaşım ve havacılık / uzay. Katılımcılar, tutumu, sonuçları, hazır olma durumu, endeksi oluşturmada engeller ve davranışlar temelinde hazırlandı.

Şirket ayrıca, “IIoT‘nin gücünden yararlanmanın” iyi örnekleri olduğunu söyleyen birçok şirkete vitrin yapma fırsatı buldu. Bunlar arasında şunlar vardır:

  • Exelon – Fortune 100 enerji şirketi olan Exelon, müşterilere güç kaynaklarının güvenilirliğini, kullanılabilirliğini ve verimliliğini artırmak için GE’nin Predix IoT platformunun alt dağıtım ağını boyunca kullanıyor.
  • Qantus – Avustralya hava yolunun pilotlarına daha verimli uçması ve karbon emisyonlarını azaltması için veri sağlamak için GE Aviation, FlightPulse’den yeni bir uçuş verileri uygulaması kullanıyor.
  • Rumo – Latin Amerika’nın en büyük demiryolu tabanlı lojistik operatörlerinden biri olan Rumo, Brezilya’da 2.000 kilometreden fazla demiryolu üzerinde çalışan trenlerin yakıt verimliliğini artırmak için GE Transportation’ın Seyahat Doktoru ürününü bir enerji yönetim sistemi haline getiriyor.
  • JPMorgan Chase – ABD merkezli finansal hizmetler şirketi şu an ABD’de 4,500 civarında Chase banka şubesinin enerji verimliliğini artırmak için GE‘nin bir iştiraki olan Current ile devam eden bir işbirliğinin ikinci aşamasında. Bugüne kadar 3.000 şubeye LED aydınlatması yapılmış ve enerji tüketiminin yüzde 50 oranında azaltılmasına yardımcı olmuştur.
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

4,200BeğenenlerBeğen
10,000TakipçilerTakip Et
296TakipçilerTakip Et
1,400AboneAbone Ol

BÜLTENİMİZE ABONE OLUN

Popüler