Pazartesi, Nisan 22, 2024
Ana SayfaElektronikParrot, küçük şirketler için yeni profesyonel Drone piyasaya sürdü

Parrot, küçük şirketler için yeni profesyonel Drone piyasaya sürdü

Drone teknolojisi birçok endüstride kullanılabilir, ancak fiyat ve kullanım kolaylığı gibi giriş engelleri yeni gelenler için kısıtlayıcı olabilir.

Parrot, drone endüstrisinin öncülerinden biri olarak kabul edildi ve herkesin alıp 2010 yılına kadar uçabildiği araçları başlattı. Fakat o  günlerden beri şirketin endüstrideki etkisi azaldı. Çin’den gelen rekabet şiddetli oldu; pazar lideri DJI’nin,  tüm fiyat noktalarında drone alımlarında %72’lik bir küresel payı olduğu düşünülüyor  .

Parrot profesyonel drone aralığını genişletiyor

Bununla birlikte, belki de yetersiz olan bir alan ticari drone donanımıdır. Şu anda, bu pazar esas olarak tüketici fotoğrafçılığı amaçları için olan ancak çok işlevli olabilecek kadar gelişmiş olan DJI’ların hakimiyeti altındadır.

Mayıs ayında Parrot tüketim araçlarının bazılarını ticari pazar için yenilendi popüler Bebop 2, inşaat ve tarımdaki kullanım durumlarına göre uyarlandı.

Şimdi, şirket bu fikri bir adım daha ileriye götürdü. En yeni tüketici uçağı olan Bebop 2 Power, işletmeler için iki ayrı kılıf halinde yeniden üretildi: biri termal görüntüleme görevleri için, diğeri hassas tarım uygulamaları için bir çoklu kamera.

İlk olarak, Bebop Pro Thermal, Parrot’un yeni 1.500 $ ‘lık çok amaçlı quadcopter. Amaç inşaat ve kurtarma hizmetlerini teftiş yapmak için ihtiyaç duydukları her şeye sunmaktır. Drone’un iki kamerası var: biri standart, ön yüz yüksek çözünürlüklü kamera ve diğeri termal görüntüleme için. Termal kamera, hassas ısıya duyarlı görüntüler sunar ve tüm veriler Parrot’un FreeFlight Termal uygulaması aracılığıyla saklanabilir ve görüntülenebilir.

Bu teknolojinin potansiyel uygulamaları çok geniştir. Müşterilerin çoğunluğu, binaların, çatıların veya güneş panellerinin görüntülerini kaydetmek, karar vermeyi desteklemek için termal kayıp veya faaliyet alanlarını tespit etmek için uçağı kullanacaktır. Fakat aynı drone, örneğin, deprem durumunda enkaz inşa ederek, insanların gizli görüşlerini gizleyerek, arama ve kurtarma çabalarının bir parçası olarak kullanılabilir.

İkincisi, Parrot’un 5000 $ Bluegrass’ı var; Bu aslında aynı drone, ancak şirketin multispektral sensörü Parrot Sequoia ile donatılmıştır. Amacı, çiftçilere yatırımın getirisini iyileştirmek ve daha bilinçli kararlar vermek için yardım etmektir.

Multispektral görüntüleme çiftçilere ekolojik alanlarda sorunlu alanları tespit etmelerini sağlayan genel bakışa kolay erişim sağlayarak hassas tarımı mümkün kılar. Parrot’un bulut platformu olan Airinov First + ile birlikte Bluegrass drone, tek bir şarjla 30 hektardan daha fazla otoyolda uçabilir.

Tüketici piyasası her zamankinden daha rekabetçi bir yapıya sahip olan Parrot, noktalara girmeye ve yatırımlarını birleştirmeye başlıyor. Sonuç olarak, ticari müşteriler drone endüstrisinin araç ve servislerine etkileyici bir erişim elde etmektedir.

 

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

4,200BeğenenlerBeğen
10,000TakipçilerTakip Et
296TakipçilerTakip Et
1,400AboneAbone Ol

BÜLTENİMİZE ABONE OLUN

Popüler