Cumartesi, Temmuz 13, 2024
Ana SayfaGenelHewlett Packard Enterprise, Fabrikalar için IoT Platformunu Duyurdu

Hewlett Packard Enterprise, Fabrikalar için IoT Platformunu Duyurdu

HPE‘nin üreticileri için yeni Hızlı Uygulama Platformu, fabrika zemin sistemlerini IoT verileriyle daha kolay entegre ederek işçilerin, yürüttükleri süreçlerdeki IoT verilerini tüketmelerine olanak tanır.
Akıllı fabrikayı kurmanın karmaşıklığını kolaylaştırmayı amaçlayan HPE(Hewlett Packard Enterprise), üreticilere Hızlı Uygulama Platformu’nun varlığını duyurdu; bu da şirketlerin, IoT verilerini, IoT verileriyle daha kolay entegre etmelerini sağlar.

Sunulan teklif aynı zamanda HPE Cloud28+ ortamıyla entegrasyon, bulut hizmetleri kataloglarının ve ortaklarının dahil edilmesiyle yeni üretim ve üretimle ilgili uygulamaların kullanımını kolaylaştırmayı amaçlıyor .

Duyurular şirketin “akıllı uç” dediği HPE IoT stratejisinin bacağını daha da genişletiyor. Burada mevcut sistemlerin ve IoT verilerini hibrit BT dağıtımlarını birbirine bağlayan yeni bir kenar sunucu ürünleri sınıfı kurmayı hedefliyor.

Akıllı kenara yeni bir kategori ekledik. Üretim tesislerine gidebiliriz ve artık tüm fabrika IT’lerini, uzmanlaşmış, kritik önem taşıyan ve yüksek kullanılabilirlikli bir ortamda çalıştırabiliyoruz.” dedi. HPE Üyesi olarak Colin l’Anson, teknoloji yönünden sorumluydu. HPEIoT programının ve Cloud28+‘ın yaratıcısı. “Fabrikayı işleten insanlara IoT bilgi birikimini kontrol sistemlerine getirmek çok kritik. Bu sayede üretimde sayısallaştırma yeteneği sağlanmış olur.

HPE‘nin Hızlı Uygulama Platformu, üretim, önceden test edilmiş, entegre edilmiş bir sistem ve HPE ProLiant DL380 Gen9 sunucusunu yazılımla birleştiriyor. I’Anson’a göre, fabrika genel müdürü veya üretim müdürü gibi iş kolu (LOB) yöneticilerine satılmaktadır. Bir “mini bulut” , bu fabrikalardaki üretim hatlarını ve IoT uygulamalarını aynı sunucu üzerinde çalıştıran BT sistemlerini ( üretim yürütme sistemi , gelişmiş planlama ve zamanlama yazılımı gibi) barındırır.

HPE, LOB kitlesine ulaşmayı derinleştirerek yazılım tarafında, fabrikayla ilgili 74 uygulamayla birlikte Express App Platformu ile önceden entegre edilmiş entegrasyonlarla bulut servisleri ve yazılım sağlayıcılarının bir kataloğu ve topluluğu olan Cloud28 + ortamını inşa etti. Hızlı Uygulama Platformu Akıllı Ajan seçilen uygulamaları güvenli bir şekilde indirir ve birkaç tıklamayla, uygulamayı Hızlı Uygulama Platformu ortamında fabrika katında otomatik olarak dağıtmak için konteyner teknolojisini kullanır. Altyapı otomasyon yazılımı olan HPE OneView, gerekli hesaplama, depolama ve kumaş kaynaklarının sağlanmasını ve yönetimini otomatikleştirir. Çalışma sırasında dahili yedekleme ve felaket kurtarma, veri bütünlüğü ve kullanılabilirliği sağlar.

Çözüm şu anda Cenevre’de dahili olarak konuşlandırılmış ve teklif açıklandıktan sonra HPE IoT çözümüne olan ilginin arttığını da sözlerine ekleyen l’Anson, şöyle devam etti:

HPE’nin 37 yıllık deneyimli l’Anson, “Sunduğumuz şeyleri yapıyoruz” dedi.

 

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

4,200BeğenenlerBeğen
10,000TakipçilerTakip Et
296TakipçilerTakip Et
1,400AboneAbone Ol

BÜLTENİMİZE ABONE OLUN

Popüler