Cuma, Haziran 21, 2024
Ana SayfaNesnelerin İnternetiAkamai IoT İçin Akıllı Platform Başlattı

Akamai IoT İçin Akıllı Platform Başlattı

Akamai Technologies, IoT cihazlarını mevcut BT altyapısına entegre eden üreticilere yardımcı olma planını açıkladı.

İçerik dağıtım şirketi Akamai’nin IoT stratejisi, dünya çapında bağlı cihazlara ve bu cihazlardan veri aktarımını desteklemek için kullanılacak olan Akamai Akıllı Platformu üzerinde yoğunlaşıyor.

Şirket yöneticileri, bu platformu kullanarak üreticilerin, milyonlarca aygıtı güvenli bir şekilde destekleyebilen küresel bir ağ kurmak için gerekli olan sermaye harcamalarından ve devam eden operasyonel maliyetten kaçınabileceğini iddia ediyor. Uzak yazılım yüklemelerinin ve veri yakalamanın servis merkezi ziyaretleriyle ilgili maliyetleri azalttığını da eklediler.

Şirketin ilk teklifi, otomobil üreticilerinin ve otomotiv Orijinal Ekipman Üreticileri’nin (OEM) bağlı araç girişimlerinin taleplerini karşılamak üzere özel olarak tasarlanmış bir “Hava üzerine(Over the Air)(OTA)” çözümü olarak tanımladığı bir IOT girişimi ile gerçekleşti.

Akamai, bu teknolojinin, bağlantılı araçlara Wi-Fi veya hücresel olarak ürün yazılımı, gezinme ve bilgi-eğlence güncelleme sunma imkanı sunduğunu ve böylece otomotiv servis merkezlerine maliyetli fiziksel ziyaret gereksinimini ortadan kaldırdığını söyledi.

Bu, veri yerel kurallarına uymak ve otomobil üreticilerinin seçtikleri telekom ortaklarıyla yapmış olabilecek anlaşmalara uymak için yapılandırılabilir bir IP adresleri setinden güncellemeleri etkinleştirmek için kenar IP bağlamayı içeriyor; müşterileri kendi istemci sertifikalarını kullanarak da destekleyen esnek bir SSL / TLS programı kullanarak güncellemelerin güvenli bir şekilde sunulması; ve her aracın güncellemelerini takip etmek için otomobil üreticilerinin kampanya ilerlemelerini izlemesini ve indirmeleri onaylamasını sağlayan gelişmiş gösterge tabloları mevcut.

Teknoloji hali hazırda Harman (şu anda Samsung’un bir parçası) tarafından kullanılıyor. Harman Connected Services’in Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Oren Betzaleli, günümüzde otomobillerin telematik, emniyet ve güvenlik kontrol yazılımı ve hatta gömülü eğlence ile hareketli bir bilgisayar olarak düşünülebileceğini söyledi.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

4,200BeğenenlerBeğen
10,000TakipçilerTakip Et
296TakipçilerTakip Et
1,400AboneAbone Ol

BÜLTENİMİZE ABONE OLUN

Popüler