Genel

Para Kazanmak İçin IoT’ye Dokunmak!

Ericsson tarafından yapılan yeni bir ankete göre, mobil taşıyıcıların üçte ikisinden fazlası, 5G'yi test ediyor ve en iyi 5G kullanım durumları IoT'ye güveniyor.

Ericsson’un ABD, Avrupa, Çin ve Rusya’dan 37 operatörden 50 yöneticiyi sorgulayan Ericsson’un 2 yıllık 5G Hazırlık Araştırması’na göre, medya ve eğlence endüstrisi için yüksek kaliteli akışın sağlanması, operatörlerin odaklandığı 5G kullanım örneklerinin en üstünde yer aldı. Bahreyn ve Sri Lanka’ya. Bu kullanım vakası, otomotiv endüstrisinde özerk araç kontrolü, toplu taşıma için akıllı GPS , sağlık için uzak robotik cerrahi ve enerji ve altyapı için kenar grid üretimi kontrolü için 5G bağlantı sağlıyordu .

Ticari dağıtım için öngörülen zaman çizelgeleri, bir yıldan fazla bir sürede değişmedi. Bununla birlikte, 2018’de konuşlandırılacaklarını söyleyen rakam% 18’den% 28’e yükseldi. Ticarete daha temkinli yaklaşanların (yaklaşık% 68) 5G standartlarının geliştirilmesini bekleyeceklerini belirttiler.

Ericsson Başkan Yardımcısı ve Genel Sekreteri Arun Bhikshesvaran, geçen sene ki deneme sayısının dramatik bir şekilde arttığını görüyoruz, sadece% 32’sinin geçen yıl deneme aşamasında olduklarını söylediğini ve bu rakamın% 78 oranında yer aldığını belirtti. bu yıl. Bhikshesvaran, statik çizelgeyi aygıt hazırlığına ve 5G’nin daha küçük hücre yarıçapını desteklemek için ek altyapıyı belirleme ihtiyacına atfetti.

Emre Tekgül

Software Developer @BaranTech // Instructor @ioturkiye

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Buna da göz atın

Close
Close