Nesnelerin İnterneti

Meshlium IoT ağ geçidine altı paket bulut ekledi

IoT sensör uzmanı Libelium, Meshlium IoT ağ geçidi ürünüyle altı yeni bulut platformu entegre etti.

IoT sensör uzmanı Libelium,  Meshlium IoT ağ geçidi ürünüyle altı yeni bulut platformu entegre etti.

Libelium; IoT, akıllı şehirler ve makine-makine (M2M) platformlarında bilinen bir marka. Şirket, kablosuz algılayıcı ağları geliştiriyor ve donanımlarla uyumlu yönetim yazılımı sunuyor.

Libelium, platform tabanında daha yüksek düzeyde bir birlikte çalışabilirlik sağlamak isteyen IoT gateway Meshlium ile altı yeni bulut platformu entegre etti. Bunlar: Biz4, NEC Connexive, RoboMQ, Spark Pusulası, Symphoni ve Ubicamóvil.

IoT geçidi olarak, Meshlium Waspmote Plug & Sense’den sensör verilerini alır. Bunu alana bağlı ve bağlantı seçeneklerine bağlı olarak doğrudan Ethernet veya 4G / 3G / GPRS protokolleri üzerinden Internet’e iletir.

Şirket, 100’den fazla ortaklığı bulunan şirketin IoT ekosisteminde aktif olarak ağ oluşturduğunu ve AWS (Amazon Web Services), Ericsson, IBM Bluemix, Microsoft Azure ve Telit gibi bulut platformu tedarikçilerine katıldığını kutluyor. Bunların hepsi aynı zamanda IoT Gateway Meshlium ile uyumlu.  

Libelium CEO’su Alicia Asin, firmasının IoT platformunun müşterilerinin yeni pazar fırsatlarına erişmesini sağladığını iddia ediyor.

Şirket ayrıca son zamanlarda akıllı otopark, akıllı çevre, su yönetimi, hava kalitesi endeksi ve diğerleri gibi doğruluk, güvenilirlik ve kaliteyi artırmak için ayrıntılı çalışmalar yapmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close