Nesnelerin İnterneti

2018’deki Temel Teknoloji Trendleri; Sürücüsüz Otomobiller, AI ve Kripto Paralar

Telenor Research’teki bilim adamları ve teknoloji analistlerinden oluşan bir ekip, kendiliğinden çalışan otomobillerin, AI, büyük veri ve kripto para birimlerinin 2018’de piyasada önemli olacağını savundu. Aşağıda, ekip tarafından ortaya konulan yakın teknolojik eğilimlerden bazıları verilmiştir:

Sosyal medya haber kaynakları

Facebook’ta daha az yayın yapan kullanıcılarla birlikte, haber akışlarıyla ilgili bilgiler azaldı ve ücretli içerik arttı. Kullanıcılar, yayınlarına sızan sahte haberlerden haberdar oluyor.

Anlaşma kuralları

AB, 2018 yılının ortasında Genel Veri Koruma Yönetmeliğini birkaç şekilde güncelleyecek. Herhangi bir dijital hizmet müşterisi, herhangi bir hizmeti kullanırken üretilen verilerin sahipleridir. Yönetmelik, bu verilerin herkes için nasıl korunduğunu güçlendiriyor ve özel kullanıcılara geri dönmeyi amaçlıyor.

Kripto Para

Blockchain, tasarım gereği değişikliklere dirençli bir yapıdır. Bununla birlikte pratik uygulamaları çeşitlendirmenin zorluğunu getiriyor: daha değişken ve kullanılabilir blockchain tabanlı çözümler üretmek için, geliştiricilerin bunu değiştirebilmeleri gerekiyor.

Arttırılmış gerçeklik

IPhone’un en yeni işletim sisteminde, kamera görüntülerini ek bilgi ile artırmak için dahili bir destek var. 2018’de AR ile yapılan uygulamaların sayısının artacağı söyleniyor.

Kaynak: iottechnews

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Buna da göz atın

Close
Close