Pazartesi, Haziran 24, 2024
Ana SayfaEndüstri 4.0IoT Varlık İstihbaratını Başlattı

IoT Varlık İstihbaratını Başlattı

Endüstriyel IoT için IoT varlık zekası sağlayıcısı olan Alchemy IoT, geçen hafta 4 milyon dolarlık finansmanla başlatıldı.

Şirkete göre, bu ürün “IoT varlık İstihbaratı “ “kod-dışı” bir yaklaşımla yönlendiriliyor. Görünen o ki, bu, yapay zeka (AI) ve makine öğrenimi ile endüstriyel varlıkların yönetim, performans ve bakımının nasıl geliştirilebileceğini basitleştirmeye odaklanmaktadır.

Şirket, kısıtlı teknik ve veri bilimi kaynaklarına sahip küçük ve orta ölçekli endüstriyel müşterilere yönlendirmeyi planlıyor.

 

Başlangıçtaki bulut tabanlı uygulama olan Clarity , müşterilerin endüstriyel varlıkları ve rekabet üstünlüğü konusunda daha fazla kazanç sağlamaları için tasarlandı. Ürün, yapay zeka ve denetlenmeyen makine öğrenimi ile filo yönetiminin, tesis bakımı ve imalat performansının nasıl geliştirileceğini basitleştirdiği bildirilen IoT Varlık İstihbaratına “kod-dışı” bir yaklaşım getiriyor.

Simya, günümüzün pahalı ve oldukça karmaşık IoT çözümlerini sunmak için küçük ve orta ölçekli endüstriyel müşterilerin teknik ve veri-bilim kaynaklarının üstesinden gelmeye yardımcı olan ve genellikle erişilemeyen – yardımcı olmaya odaklanacaktır.

Alchemy IoT CEO’su Victor Perez, “Yapay zeka, makine öğrenimi ve endüstriyel IoT sözü çok gerçekçi ancak bu yeni teknolojilerin benimsenmesi ve değer kazanması için küçük kuruluşların karşılaştığı zorluklar da var” dedi. “Misyonumuz, AI destekli IoT’yi herhangi bir endüstriyel şirketin çabucak başlatıp hızlı bir şekilde değer kazanmak için kullanabileceği” kodlamasız “bir önerme haline getirmektir. Günümüzün IoT çözümlerinden çok fazlası, büyük bir bütçeye ve olağanüstü miktarda kişiselleştirme gerektiriyor; buna başlamak bile gerekmiyor ve bunu bozmaya ve değiştirmeye çalışıyoruz.

Aweida Ventures Partners Genel Müdürü Jesse Aweida, “Yapay zeka ve IoT’nin şirketlerin endüstriyel IoT pazarında nasıl çalıştıklarını ve kazanmalarını değiştireceğinden şüphe yok” ve Simya, bu teknolojileri akıllıca ve pratik bir şekilde erişilebilir hale getirebildiğini kanıtladı. Endüstrideki IoT için, endüstri 4.0 mega trend yaklaşımlarıyla mükemmel uyum sağlayan ‘kodlamasız’ ve uygulamaya özel yaklaşımı basitleştirip hızlandırmaya çalıştıkça Alchemy takımını desteklemekten çok heyecan duyuyorum.“dedi.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

4,200BeğenenlerBeğen
10,000TakipçilerTakip Et
296TakipçilerTakip Et
1,400AboneAbone Ol

BÜLTENİMİZE ABONE OLUN

Popüler