Cumartesi, Nisan 20, 2024
Ana SayfaNesnelerin İnternetiAkıllı Ev Platformu Geliri, 2026 Yılında 39.5 Milyar $ 'a ulaşacak!

Akıllı Ev Platformu Geliri, 2026 Yılında 39.5 Milyar $ ‘a ulaşacak!

Yeni bir Navigant Research raporu, küresel ölçekte akıllı ev platformu gelirinin 2026 yılında sadece 4.2 milyar dolarlık bugünkü değerinden 39.5 milyar dolara ulaşacağını öngördü.

Tüketiciler, akıllı ev teknolojileri konusunda gittikçe daha fazla bilinçlenmeye başladığından rapor, yerleşim IoT donanım, yazılım, servisler ve akıllı ev platformlarına odaklanan küresel akıllı ev platformlarını analiz ediyor. Değer önerileri, piyasa kanalları, sürücüler ve engeller ile ana cihazlar ve teknolojiler gibi akıllı ev pazarıyla ilgili konuları da tartışıyor.

“Akıllı Ev” başlıklı rapora göre, tüketiciler arasında akıllı ev platformunun benimsenmesi, teknoloji şirketleri, telekomünikasyon sağlayıcıları ve güvenlik sağlayıcıları gibi çeşitli faktörler tarafından motive edilmektedir. Ayrıca, bu paydaşların akıllı ev pazarına dahil olması için mevcut ayak izlerini yerleştirdikleri, kullanılabilirliği artırılmış akıllı ev cihazlarıyla sonuçlandığı söylenebilir.

Navigant Research’in araştırma analisti Paige Leuschner; “Akıllı ev kavramı, evlerimiz ve şebekemizle etkileşim yolunda devrim yapma potansiyeline sahip. Kapsamlı bir donanım, yazılım ve hizmet ekosistemi aracılığıyla sezgisel ve akıllıca davranan evler yalnızca tüketicilerin hayatlarını zenginleştirmekle kalmaz, aynı zamanda Energy Cloud’a geçişte de rol oynar. ”

Bu arada, Navigant Research’in bir başka raporu , dünya genelindeki Endüstriyel İnternet Ürünleri (IoT) cihazları, yazılımları ve hizmetleri için toplam kümülatif gelirin 2027 yılına kadar 1 trilyon doları aşacağını öngörüyor. Rapora göre, bu trendin arkasındaki ana sürücüler, IoT’nin doğruluk değeri, bu da maliyetlerin düşmesine ve ekipman bakımının artmasına neden olur.

Emre Tekgül
Emre Tekgül
Software Developer @BaranTech // Instructor @ioturkiye
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

4,200BeğenenlerBeğen
10,000TakipçilerTakip Et
296TakipçilerTakip Et
1,400AboneAbone Ol

BÜLTENİMİZE ABONE OLUN

Popüler