GenelKonum TabanlıNesnelerin İnterneti

ABD, Sensoneo Şirketiyle Akıllı Atık Toplama Sistemlerine Geçecek

Slovakyalı şirket, T-Mobile tarafından sağlanacak NB-IoT ağı ile ABD de atık yönetimini sağlayacak

Bratislava merkezli kurumsal düzeyde akıllı atık yönetimi çözümleri sunan Sensoneo, Temmuz ayında T-Mobile tarafından başlatılan ABD’nin ilk ulusal dar bant IoT(NB-IoT) ağına hazır olduğunu duyurdu.

Sensoneo, geçtiğimiz haftalarda ABD’nin çeşitli yerlerinde akıllı atık dolum seviyesi sensörlerini test etmeye başladı. IoT şebekesi yayına girdiğinde cihazların %100 hazır olmasını sağlamak için çalışmalarını sürdürüyor.

Sensoneo şirketi CEO’su Lubos Tuma “ T-Mobile tarafından dar bant IoT ağının lansmanını görmekten mutluyuz. Farklı endüstrilerdeki ekipmanların takip ve optimizasyonu yapılabilen, gelişmiş sağlık ve güvenlik hizmetleri sağlayan, maliyetleri aşağı çeken, akıllı ve daha verimli çözümleri ortaya koyabilecek bir ağ yapısı olup çok önemli bir kilometre taşı ve harika bir fırsat olarak değerlendiriyoruz.

Cihazlarımızı T-Mobile’ın NB-IoT ağında test eden ilk sağlayıcılardan biri olmaktan gurur duyuyoruz. Farklı tip ve boyutlardaki kutulardaki dolum seviyelerini izlemek için oluşturulan “Sensoneo Quatro Sensor”, ağ ile tam uyumlu olup; ABD’nin herhangi bir yerinde kurulum için hazır olduğunu kanıtlanmıştır. Kurulacak sistem müşterilere hem ekonomik hem de ekolojik faydalar getirmektedir.

T-Mobile resmi basın açıklamasında belirtildiği gibi, “…NB-IoT, düşük güç kullanımı, uzun pil ömrü ve düşük cihaz maliyeti gibi avantajlar sunan Düşük Güç Geniş Alan Ağı LTE ileri teknolojisidir.”Nb-IoT ağına ek olarak, Sensoneo çözümü şu anda mevcut diğer IoT ağlarıyla da uyumludur; Sigfox, LoRaWAN, BLE ve CAT-M dahil.” ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close