Salı, Nisan 23, 2024
Ana SayfaGenelEdge Computing Avantajları, IIC OpenFog ile katıldı.

Edge Computing Avantajları, IIC OpenFog ile katıldı.

Birleşmenin, Endüstriyel İnternetin kabulünü tüm dikey yönlerde hızlandırması bekleniyor.

En büyük endüstriyel IoT ve fog bilişim organizasyonu olan Industrial Internet Consortium ve OpenFog Consortium, “endüstriyel İnternet hakkında düşündüğünüz zaman yenilikçiliğin merkezi” olma hedefi ile birleştirildi.

Yeni birleşmiş organizasyonun en büyük avantajlarından biri,OpenFog’un güçlü akademik topluluğuna IIC’in geniş ve saygın test edilmiş yeteneklerini katarak, gerçek yaşam senaryolarında çalışma yürütme fırsatlarını desteklemektir.

Matt Vasey, OpenFog başkanı ve genel müdürü, “Teknolojileri uygulama ve değer kazanmaya başlayarak müşterilerimizin yeteneklerini hızlandıracağız” dedi ve çalışmaların “çözümleri kullanan müşterilerin algılanan riskini azaltacağını” söyledi.

IIC‘in 26 test kiti var, ancak OpenFog‘un çalışmalarına özel ilgi duyuluyor, çünkü IEEE 1934 standardında çalışmalarını daha da geliştirmek için Zamana Duyarlı Ağ Oluşturma Testinden yararlanılıyor. The Institute of Electrical and Electronics Engineers ile OpenFog’un oluşturduğu bir fog computing referans mimarisi.

OpenFog Consortium’u, kurucu üyelerin müşterilerden duydukları bazı problemleri çözmek için edge bilişim ve cloud bilişim ile ilgili müşterilerin , Microsoft, Dell, Cisco, ARM, Intel and Princeton EDGE Lab gibi,duydukları sorunların bir kısmını ve ayrıca gecikme ve edge sınırlarını kontrol etme konusundaki teknik sorunları çözmek amacıyla kuruldu.

Bu organizasyonun diğer bir amacı da, fog ve edge bilişim gibi, uzayda birbirinin yerine kullanılan kavramlar etrafında netlik ve standardizasyon getirmektir.

Organizasyon geçiş üzerinde çalışıyor ve şu an itibariyle yeni kurulan gruba “IIC now incorporating OpenFog.” adı verildi. Detaylar 2019’un başlarında sonuçlandırılacak.

IIC Başkanı Bill Hoffman, “Bu iki kuruluşu bir araya getirmek, endüstriyel İnternetin tüm dikey alanlardaki kabulünü hızlandıracak” dedi. “Bunu büyük bir sinerji oyunu olarak görüyoruz.”

 

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

4,200BeğenenlerBeğen
10,000TakipçilerTakip Et
296TakipçilerTakip Et
1,400AboneAbone Ol

BÜLTENİMİZE ABONE OLUN

Popüler