Cumartesi, Temmuz 13, 2024
Ana SayfaAkıllı AraçIoT start-up'ı GoFar, sürücülerin becerilerini geliştirmek için 1,3 milyon dolar topladı.

IoT start-up’ı GoFar, sürücülerin becerilerini geliştirmek için 1,3 milyon dolar topladı.

Araba sürerken sürücülerin yeteneklerini geliştirmeleri için IoT start-up’ı GoFar, 1 milyon dolardan fazla para topladı.GoFar bağlı otomobil tekniğini kuruyor. Sidney merkezli start-up, Haziran 2015’te Kickstarter’da 200.000 $ ‘ı aştı ve o zamandan beri 53 ülkede binlerce müşteriye hizmet veren 14 personele ulaştı.

Right Click Capital liderliğindeki bir finansman turunda GoFar, seyahatine devam etmek için şimdi 1,3 milyon dolar güvence altına aldı.

Start-up, teknolojinin sürücüleri rahatsız eden sorunları çözmeye odaklanmasını sağlıyor. Üzerinde çalıştığı bazı şeyler: Para cezalarını önlemek için hız uyarıları ve aracınızı nerede bıraktığınızı hatırlamak için park hatırlatıcıları.

SIRA ve NSW Hükümeti tarafından yapılan 3,5 milyon kilometrelik bir denemede, GOFAR’ın benzersiz gerçek zamanlı geri bildirimi, yüksek hız aralıklarını yüzde 40 oranında azalttı.

Trafik kazalarından kaynaklanan Avustralya hastaneleri 2008’de 33.524’ten 2015’te 37.082’ye yükseldi. Avustralya’daki herkes GOFAR‘a sahip genç sürücüler gibi sürseydi, yılda 100’den fazla hayat kurtulurdu.

Diğer özellikleri sürüş verimliliğini artırmak ve emisyonları azaltmak gibi şeyler elde etmeyi amaçlıyor. GoFar, herkesin bu tür fedakarlıktan çıkmayacağını bildiğinden, sürücünün ekonomik teşvikten haberdar olmasını sağlıyor.

Çekirdek ürünlerini büyütmenin ötesinde GoFar, fonu firmanın veri bilim ekibini genişletmek için de kullanacak.

Şirket ayrıca yurt dışındaki varlığını da genişletmek istiyor ve bu yüzden de özellikle ABD olmak üzere bu bölgelerde daha fazla ortaklık kurmasını gerektiriyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

4,200BeğenenlerBeğen
10,000TakipçilerTakip Et
296TakipçilerTakip Et
1,400AboneAbone Ol

BÜLTENİMİZE ABONE OLUN

Popüler