Çarşamba, Haziran 19, 2024
Ana SayfaInternet of ThingsBerg Insight, 2020’nin sonunda 5G’nin IoT pazarına ulaşacağını söyledi.

Berg Insight, 2020’nin sonunda 5G’nin IoT pazarına ulaşacağını söyledi.

IoT analist firması Berg Insight’ın yeni bir raporuna göre, 5G ilk 2020 yılının sonlarında Nesnelerin İnterneti (IoT) pazarında ortaya çıkacak.

İlk 5G hücresel IoT modülleri bu yıl geliştiricilere sunulacak ve erken edinenlerin standarda dayanan ilk IoT cihazlarını oluşturmalarını sağlayacak. Yeni standartların daha önce piyasaya sürülmesinin deneyimlerine dayanarak, 5G hemen bir hit olmayacak. Berg Insight, 2023’e kadar 5G‘nin hücresel IoT cihazlarının toplam kurulu tabanının sadece% 3’ünün altında olacağını öngörüyor.

Baş analist ve raporun yazarı Tobias Ryberg, “5G‘nin hücresel IoT için temel bir teknoloji haline gelmeden önce daha çok yolu var” diyor. “İlk 4G’de olduğu gibi, 5G’nin ilk sürümü de daha çok ağ performansı ve veri kapasitesinin geliştirilmesi ile ilgilidir.. Bu, yalnızca bağlı arabalar, güvenlik kameraları ve endüstriyel yönlendiriciler gibi daha yüksek bant genişliğine sahip hücresel IoT uygulamalarının alt kümesi için geçerlidir. Standart ticari devasa makine tipi iletişim (mMTC) kullanım durumu hayata geçirilinceye kadar gerçek ticari atılım gerçekleşmeyecektir. ”

mMTC, LTE-M / NB-IoT geliştirmelerinin 4G standardında bir evrimi olarak tasarlanmıştır. NB-IoT ticari ürünlerde henüz yeni ortaya çıkmaya başladığından, halef için hemen bir talep yoktur. Zaman içinde, beşinci nesil mobil ağlar, IoT bağlantılarının ve veri trafiğinin beklenen üssel büyümesi ile başa çıkmak için gerekli olacak.

Raporda, ülke güvenliğinin 5G hücresel IoT’nin 2020’lerin başlarında büyük bir etkiye sahip olabileceği bir alan olduğu tespit edildi. Ryberg, “5G, güvenlikle sınıflandırılmış tesislerden ulusal sınırlara veya tüm şehirlere kadar olan her şeyi izlemek için AI destekli güvenlik kameralarının yüksek yoğunluklu ağlarının kullanılmasını sağlıyor” diyor.”Bu teknolojinin nasıl ve kimin tarafından kullanılacağı önümüzdeki on yılda en tartışmalı konulardan biri olma olasılığı yüksek.”

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

4,200BeğenenlerBeğen
10,000TakipçilerTakip Et
296TakipçilerTakip Et
1,400AboneAbone Ol

BÜLTENİMİZE ABONE OLUN

Popüler