Salı, Nisan 23, 2024
Ana SayfaGenelMind Commerce Tarafından Açıklanan 6G Teknoloji Pazarı

Mind Commerce Tarafından Açıklanan 6G Teknoloji Pazarı

Yaklaşık on yıl önce, “4G’nin Ötesinde” (B4G) ifadesi, Uzun Vadeli Evrim (LTE) standardı ile 4G için şu anda evrimin bir parçası olarak öngörülenin ötesine geçme ihtiyacını belirtmek için yazılmıştı.

5G’nin neleri içerebileceği net olmadığı ve o zamanki çalışmalarda sadece standart Ar-Ge seviyesi prototipleri olduğu için, B4G terimi 4G’nin ötesinde neyin mümkün ve potansiyel olarak yararlı olabileceğine değiniyordu. Biraz ironik olarak, LTE standardı hala kendini geliştiriyor ve 5G’de bazı yönler kullanılacak. B4G ile aynı şekilde, Mind Commerce, 5G’nin Ötesinde (B5G), beşinci nesil özellikleri ve 5G uygulamalarını kıyaslandığında soluk hale getirecek 6G teknolojilerine giden bir yol olarak görüyor.

6G teknoloji pazarının algılama, görüntüleme, varlık ve yer tespiti dahil birçok alanda önemli iyileştirmeler sağlaması beklenmektedir. Daha yüksek frekanslar, santimetre seviyesine kadar çok daha hızlı örnekleme oranlarının yanı sıra çok daha yüksek hassasiyet sağlar.

Bunun, kamu güvenliği ve tehdit algılama, sağlık izleme, özellik / yüz tanıma ve karar verme (yasa uygulama, sosyal kredi sistemleri ve diğer alanlar gibi), hava kalitesi gibi kritik varlık korumasında birçok hükümet ve endüstri çözümü için büyük etkileri olacaktır; ölçümler, gaz ve toksisite algılama ve çok daha fazlası…

6G teknoloji pazarındaki ilk araştırması, toplam 6G iletişim pazarının 2030 yılına kadar% 70 CAGR’da 2025’ten 2030’a kadar büyüyerek 4.1 milyar dolara (3.6 milyar Euro) ulaşmasını öngörüyor. Pazarın en büyük bileşeni, iletişim altyapısı olacak. 2028 yılına kadar bir milyar doların üzerinde bir küresel pazar haline geldi. Makine öğrenmesi giderek daha önemli hale gelmesi gibi destekleyici teknolojilerle Mind Commerce, 2028 yılına kadar 6 milyondan fazla 6G‘yi aşan 6G‘yi destekleyen AI yongasetlerinin kullanıcı cihazı, yonga setleri ve iletişim altyapısı ile küresel dağıtımını görüyor.

Mind Commerce kurucusu Gerry Christensen, “Birkaç ay önce, 6G‘yi incelemeye başlamadan önce, 6G‘yi düşünmemiz bile tuhaf olduğunu düşünürdüm, ama şimdi 5G’yi sadece 6G‘ye köprü olarak görüyoruz.” Araştırma ve danışmanlık şirketi 5G’nin 6G‘ye giden bir yol izlemesini görüyor, kurumsal ve özel 6G Network Capabilities industrial için özel kablosuz ağlar için tercih edilen ağ olarak hizmet ediyor. ”

“Ancak, Commerce 6G ile başlayan ilginç şeyler görüyor, mikro saniye gecikmesi sürükleyici teknolojilerin yaygın çözümler haline gelmesini sağlıyor. Christensen, “6G çalışıncaya kadar 5G’nin rolünü asla tam olarak anlaşılmadı. 3G’nin 4G’ye bir köprü olduğu gibi, 5G de 6G‘ye giden bir köprü ” diyerek sözlerine devam etti.

Yapılan rapor, ArGe çabalarını, teknolojilerini ve 5G üzerine kurulu öngörülen yetenekleri ve mevcut çözüm yetenekleriyle şu anda öngörülenlerin çok ötesine atılan beklentileri değerlendirirken 5G’nin (B5G) ötesine bakıyor. Rapor, B5G teknoloji pazarının 6G teknoloji pazarı ile 2025 – 2030 arasındaki boyutsal analizini içermektedir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

4,200BeğenenlerBeğen
10,000TakipçilerTakip Et
296TakipçilerTakip Et
1,400AboneAbone Ol

BÜLTENİMİZE ABONE OLUN

Popüler