Genel

Huawei: “Herkesin Düşündüğü Gibi HongMeng OS Telefonlar İçin Tasarlanmadı”

Huawei Başkanı Liang Hua ile yakın zamanda yapılan bir röportajda, HongMeng’in aslında Android’in yerine geçmediğini itiraf etti. “Hongmeng işletim sistemi öncelikle gecikmeyi azaltacak IoT (Nesnelerin İnterneti) cihazları için geliştirilmiştir. Akıllı telefonlar açısından hala Android işletim sistemini ve ekosistemini “ilk seçenek” olarak kullanıyoruz ”dedi.

“Hongmeng işletim sisteminin gelecekte akıllı telefon işletim sistemi olarak geliştirilip geliştirilemeyeceğine henüz karar verilmedi.”

Fransız dergisi Le Point ile yakın tarihli bir röportajda CEO Ren Zhengfei, HongMeng’in akıllı telefonlar için tasarlanmadığını söyleyerek Liang’ın sözlerini tekrarladı.

Bu iki yorum, mayıs ayında işletim sisteminin 2020’de çıkacak uluslararası bir tahliyeye hazır olacağını söyleyen Huawei Tüketici İş Grubu CEO’su Richard Yu ile tam bir çelişki. Huawei’nin Android’e yeniden erişim kazanmasıyla tamamen önemli bir nokta, ancak eğer bu gerçekleşmeseydi şirketin ne planladığını merak etmek ilginç olacaktı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close