Çarşamba, Haziran 19, 2024
Ana SayfaDijital DönüşümIoT ile İş Dünyasını Yeniden Keşfetmek

IoT ile İş Dünyasını Yeniden Keşfetmek

Nesnelerin ağı (IoT), günümüzde kurumsal beynin eş anlamlısı haline geldi, çünkü geçmişte elde edilemeyen yeni ürün ve hizmetler için fırsatlar açılıyor. IoT’den yararlanmak, üretkenliği ve karlılığı kanıtlamıştır. Ancak IoT’nin avantajları, artan gelir artışının ötesine geçiyor. Etkili, IoT’yi karlılık dışındaki kuruluşlar üzerinde etkiler:

 

  1. Üretim cihazına yerleştirilen sensörler, operasyonun ve ürünün izleme ve ürün performansını nasıl geliştirdiğinin algılanmasına yardımcı olur. Şirketlerin verimlilik ve üretkenlik hakkında genel bilgiler edinmelerine yardımcı olmak ve prosedürün genel performansı yenilikler için fırsatlar sağlar.
  2. Müşteri davranışının ve talebinin daha fazla takdir edilmesini sağlamak, IoT’nin ayrılmaz bir parçasıdır. Bu, müşterilerin ürün yönünde yanıt almasını sağlar.
  3. IoT ayrıca, IoT verilerini bir şirket ekosisteminde paylaşarak yeni ticari girişim fırsatları yaratan yeni şirket hatlarını çevirir.
  4. IoT ayrıca, ticari işletme dönüşümünün temel bir faktörü olan müşteri deneyimini zenginleştirmede önemli bir rol oynamaktadır. Müşteri temas noktaları ile ürünler ve teklifler arasında akan bilgi, ajansın ortaya çıkan sorunlara ve isteklere kısa sürede yanıt vermesini onaylayan çok yönlü bir müşteri sürüşü görünümü sağlar.
  5. IoT’nin genişlemesi, değeri düşüren ve pazar hızını artıran sayısallaştırma yöntemini genişletti.
  6. IoT ayrıca makineleri sensörlerle takip ederek varlık kullanımını artıracaktır. Bu gruplarla varlıklardaki sorunlara vurabilir ve önleyici tedbirler alabilirsiniz.
  7. IoT bağlantısı, güvenliği ve güvenliği sağlamak için işyerini sensörler ve filmler ile izleyebilir.

Daha fazlası için buraya.

Yazar : Metin Can Ayar

Metin Can Ayar
Metin Can Ayar
İstanbul Bilgi Üniversitesi Enerji Sistemleri Mühendisliği
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

4,200BeğenenlerBeğen
10,000TakipçilerTakip Et
296TakipçilerTakip Et
1,400AboneAbone Ol

BÜLTENİMİZE ABONE OLUN

Popüler