Genel

Microsoft Mağazalarını Kalıcı Olarak Kapatıyor

Microsoft büyük bir adım atıyor. Koronavirüs döneminde bir çok şirket gibi tüm mağazalarını kapatan şirket, virüsün etkisiyle satış stratejisini değiştiriyor. Fiziksel mağazalarının büyük bir çoğunluğunu kapatacağını duyuran teknoloji devi kullanıcılarına çevrimiçi hizmet vermeyi hedefliyor.

Microsoft, düzenlemeyi planladığı tüm etkinliklerini Temmuz 2021'e ...

Microsoft LinkedIn hesabından yaptığı açıklamada Londra, New York, Sidney ve Redmond bölgelerindeki mağazaların açık kalacağını, bunun dışında dünya genelinde faaliyet gösteren tüm fiziksel mağazaların ise kapatılacağını belirtti.

4 Nisan 1975’te Paul Allen ile Bill Gates tarafından kurulan şirket XBox oyun konsolları, Microsoft Windows işletim sistemi ve Microsoft Office uygulama paketiyle neredeyse herkesin hayatında bir yer edindi. Sadece bir yazılım şirketinden fazlası olan Microsoft daha önce, Microsoft Visual Studio ve Microsoft Flight Simulator‘ı üretip piyasaya sunmuş, Minecraft adlı oyunun üreticisi Mojang‘i satın almış ve kullanıcılara iş ve eğlence dünyasında da imkanlar sunmuştur.

Bunun dışında LinkedIn, Skype, Bing, MSN, Explorer, Edge, Outlook(Hotmail) gibi uygulamaların arkasındaki şirkettir. Sadece bilgisayar alanında kalmayan Microsoft tablet üretimine dahil olmuş, Nokia ile işbirliği yaparak “Windows Phone“ları piyasaya tanıtmıştır.

Find a Microsoft Store Near Me - Microsoft Store

Microsoft’un bu hamlesiyle dijital çözümlere yönelmesi, kullanıcıların çevrimiçi sorunlarını giderme konusunda adımlar atması bekleniyor.

Atabek Batuhan Bilgiç

İstinye Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği 4. sınıf öğrencisi, freelance yazarlık yapmayı ve kendini sürekli geliştirmeyi seven bir teknoloji ve video oyunu sever.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Buna da göz atın

Close
Close