Genel

Spotify’a Şarkı Sözü Aratma Özelliği Geliyor

Radyoda dinlediğimiz bir şarkıyı çok beğendiğimizde genelde 2 şey yaparız. Telefonumuz yanımızdaysa “Shazam’lamak” eğer imkanımız yoksa da ezberleyebildiğimiz kadar sözü ezberleyip Google üzerinden şansımızı denemek. Spotify yeni güncellemesiyle Google’ın görevini üstlenmeye çalışacak..

Yeni Spotify güncellemesi, kullanıcılara arama bölümünden şarkı sözleri aratma şansı sunacak. Eğer yazılan sözler bir şarkıyla eşleşirse arama ekranında “lyrics match” yazısı belirecek ve eşleşen şarkı kullanıcıya gösterilecek. Daha önce masaüstü versiyonunda  denenmiş olsa da Spotify sonradan bu özelliği kaldırma kararı almıştı. Şimdi tüm cihazlara gelecek güncelleme ile şarkı sözlerini aratmak mümkün olacak.

Spotify “lyrics match” özelliği arama ekranında böyle gözükecek.

Daha önce de Musicmatch şirketiyle ortaklığını duyuran Spotify şarkı sözlerine verdiği önemi artırıyor. Belki yakın gelecekte Shazam’a rakip olacak bir özellikle daha karşımıza çıkabilir.

Atabek Batuhan Bilgiç

•İstinye Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği 2. Sınıf Öğrencisi •İstinye Üniversitesi Girişimci Mühendisler Kulübü kurucu başkanı •IoT-İstinye Çekirdek Takım Üyesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close